Znajdź wiadomość

Półtora miesiąca po włączeniu w granice Opola 12 okolicznych sołectw o podsumowanie funkcjonowania powiększonej stolicy województwa poprosiliśmy prezydenta, Arkadiusza Wiśniewskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2635 Komentarzy: 0

O pogodzie, która sprzyja służbom kryzysowym, o zagrożeniach płynących z zaniedbanych rowów melioracyjnych i stanie prac przy likwidacji nielegalnych składowisk niebezpiecznych odpadów rozmawialiśmy z wicedyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w opolskim urzędzie wojewódzkim - Stanisławem Potońcem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 675 Komentarzy: 0

Z Jarosławem Dryszczem, pasjonatem historii i modelarstwa, rozmawialiśmy o tym jak - poprzez budowanie dokładnych modeli odtwarzających konkretne wydarzenie z dziejów - można w atrakcyjny sposób poznawać historię i o roli drukarek 3D w tworzeniu elementów do składania.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1841 Komentarzy: 0

Kazimierz Jednoróg, dyrektor Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, opowiedział nam jak - ponad 25 lat temu, z chęci pomocy jednemu dziecku - narodziła się fundacja dziś pomagająca niepełnosprawnym niezależnie od wieku.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1664 Komentarzy: 0

O złym stanie powietrza w Opolu i działaniach Urzędu Miasta podejmowanych w walce ze smogiem rozmawialiśmy z naczelnik ratuszowego wydziału ochrony środowiska i rolnictwa, Małgorzatą Rabiegą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1601 Komentarzy: 0

Ze zwyciężczynią konkursu na dyrektora Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu - Beatą Polaczek - rozmawialiśmy o modelu funkcjonowania CWK, pomysłach na zarządzanie tą instytucją, strategii działania oraz projektach i marzeniach.

Autor: Pav Kliknięć: 2006 Komentarzy: 0

O feriach zimowych i bogatym programie zajęć przygotowanym dla uczniów oraz o reformie oświaty i wymuszanych przez nią zmianach w sieci szkół w Opolu rozmawialiśmy z Krystyną Dworecką - zastępcą naczelnika wydziału oświaty w opolskim urzędzie miasta.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1119 Komentarzy: 0

Z ks. Marcinem Marsollkiem - kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Opolu rozmawialiśmy o czasach sprzyjających uzależnieniom - zarówno tym towarzyszącym ludzkości od lat, jak i "nowoczesnym" - od Internetu, cybertechnologii, zakupów, a nawet sportu i ...wyglądu.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2150 Komentarzy: 0

Prawie 400 tys. zł udało się zebrać opolskim wolontariuszom podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym czy - i o ile - pobito dotychczasowy rekord oraz o napięciu, zmęczeniu, radości i innych pozytywnych uczuciach rozmawialiśmy z Agnieszką Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1744 Komentarzy: 0

Z naczelnikiem wydziału promocji w opolskim ratuszu Łukaszem Śmierciakiem rozmawialiśmy o - poprzedzonej sześciomiesięcznymi przygotowaniami - koncepcji strategii promocyjnej Opola z hasłem "Opole nadaje rytm" i edukacyjnym show szykowanym na 800-lecie miasta.

Autor: jaceksz Kliknięć: 727 Komentarzy: 0

Z przewodniczącym Nowoczesnej rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach w pomysłach na powiększenie Opola i Warszawy, "podejrzanej relacji" pomiędzy ministrem Antonim Macierewiczem a rzecznikiem MON Bartłomiejem Misiewiczem i szansach na współdziałanie opozycji.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2187 Komentarzy: 0

O związanych z zimą zagrożeniach dla rowerzystów, stałym nadzorze nad ścieżkami i stanie infrastruktury rowerowej w nowo włączonych do miasta częściach Opola oraz zimowych różnicach między rowerzystami a motocyklistami rozmawialiśmy ze Sławomirem Szotą - opolskim oficerem rowerowym.

Autor: jaceksz Kliknięć: 939 Komentarzy: 0

Z Piotrem Kumcem - organizatorem XII Opolskiej Gali Żużla na Lodzie - rozmawialiśmy o atrakcjach jakie czekają na widzów w sobotę w hali opolskiego lodowiska Toropol, świetlnych niespodziankach i szczytnym celu na jaki zbierane będą pieniądze.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2236 Komentarzy: 0

Z nadkomisarz Marzeną Grzegorczyk – rzeczniczką opolskiej policji – rozmawialiśmy o paradoksalnym wpływie trudnych warunków pogodowych na bezpieczeństwo na drogach i sukcesach w walce z gangami samochodziarzy.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1657 Komentarzy: 0

Z Dominikiem Marsolkiem – muzykiem zespołu „MarSel” – rozmawialiśmy o najpopularniejszych utworach granych na weselach i imprezach okolicznościowych, najbliższych wolnych terminach w kalendarzu i przygotowaniach do sezonu weselnego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2984 Komentarzy: 0

Z Grzegorzem Sawickim – dyrektorem projektów na Uniwersytecie Opolskim – rozmawialiśmy o planach utworzenia w Opolu i Prószkowie Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – w zamyśle jednego z wiodących instytutów naukowych w Polsce.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2187 Komentarzy: 0

Collegium Nobilium Opoliense będzie w poniedziałek promować piąty numer swoich Roczników poświęcony roli wartości i ich związku z tożsamością we współczesnym społeczeństwie. Z Arkadiuszem Jasińskim rozmawialiśmy o zbliżającym się naborze do Collegium i dotychczasowych osiągnięciach tej instytucji otoczenia nauki.

Autor: jaceksz Kliknięć: 720 Komentarzy: 0

O dynamicznym rozwoju opolskiego boksu, nadziejach na wychowanie zawodnika na międzynarodowym poziomie i pożytkach z rekreacyjnego uprawiania szlachetnej szermierki na pięści rozmawialiśmy z Radosławem Chojnowskim – trenerem w Opolskim Klubie Bokserskim.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2902 Komentarzy: 0

Z dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki Jarosławem Wasikiem rozmawialiśmy o szansach na poważny zastrzyk finansowy dla tej instytucji. Wspólny projekt Muzeum i Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ma duże szanse na dofinansowanie w wysokości siedmiu milionów zł.

Autor: jaceksz Kliknięć: 559 Komentarzy: 0

Z Mateuszem Rakiem - kierownikiem opolskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego rozmawialiśmy o zasadach funkcjonowania LPR, adrenalinie i ciągłym braku czasu.

Autor: jaceksz Kliknięć: 7830 Komentarzy: 0

O marszałkowskim budżecie obywatelskim, krakowskich pomysłach na walkę ze smogiem i możliwym ograniczeniu liczby kadencji w samorządach rozmawialiśmy z członkiem zarządu województwa opolskiego – Szymonem Ogłązą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 775 Komentarzy: 0

Kilkadziesiąt najpiękniejszych mieszkanek Opolszczyzny przyjechało w sobotę na casting do regionalnego etapu konkursu Miss Polski. O przebiegu eliminacji, o blondynkach, brunetkach i rudych, rozmawialiśmy z organizatorką konkursu – wicemiss Polski Anną Pabiś.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2815 Komentarzy: 0

Z wicedyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki Agnieszką Jurowicz rozmawialiśmy o planach koncertowych na 2017 rok i sukcesach poprzedniego – w ocenie NCPP "fantastycznego" - sezonu artystycznego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1667 Komentarzy: 0

O tym dlaczego warto zgłosić się do - organizowanego po raz 14-ty - konkursu "Opolska Marka" rozmawialiśmy z Jolantą Kawecką – zastępcą dyrektora departamentu współpracy z zagranicą i promocji regionu opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1866 Komentarzy: 0

Chmura tagów