• Wyświetleń: 1193
  • Dodano: 2024-06-06 / 14:09
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  dr Filip Tereszkiewicz - Zadbajmy o własny interes 9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego

  Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Zostały one zaplanowane na dni od 6 do 9 czerwca, w Polsce głosowanie odbędzie się 9 czerwca. To wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy wspólnie zadecydować o przyszłości Unii Europejskiej.

  Nie zadajemy sprawy z tego, że większość prawa obowiązującego w Polsce jest w dużym stopniu tworzone w instytucjach Unii Europejskiej - zauważa dr Filip Tereszkiewicz, adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UO, członek Team Europe Direct. Parlament Europejski tworzy prawo i ma funkcje kontrolne w stosunku do innych instytucji takich jak Komisja Europejska - dodaje.

  W wyborach do PE w 2024 r. w Polsce zostanie wybranych 53 posłów i posłanek do Parlamentu Europejskiego. Wybory są bezpośrednie i proporcjonalne, co oznacza, że kandydat, który z danej listy wyborczej otrzyma największą liczbę głosów, ma pierwszeństwo w ostatecznym podziale mandatów.

  Przed wyborami musimy się mocno zastanowić, na kogo chcemy głosować, aby to było zgodne z interesem wyborcy - zaznacza dr Filip Tereszkiewicz. Deputowani w Parlamencie Europejskim dbają przede wszystkim o interes tych, którzy ich wybrali, a o interesy kraju dba Rada Unii Europejskiej, w której zasiadają ministrowie kraju - podsumowuje ekspert Team Europe Direct.

  Głosowanie do Parlamentu Europejskiego odbywać się będzie w lokalach obwodowych komisji wyborczych, a więc w miejscach stałego zamieszkania poszczególnych wyborców. Przyporządkowanie do obwodowych komisji wyborczych odbywa się na podstawie miejsca zameldowania.

  Materiał został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

  Masz pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE, chcesz się zaangażować w wydarzenia dotyczące przyszłości UE? Skontaktuj się z nami!

  EUROPE DIRECT Opole

  Krakowska 38, 45-075 Opole
  + 48 77 403 36 41
  europedirect-opole@ocrg.opolskie.pl
  F:https://www.facebook.com/EDOpole


  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.

  ,
  reklama

  Ostatnie Drugie Kawy

  Poniedziałek, 3 czerwca
  Wtorek, 24 października
  Poniedziałek, 16 października
  Środa, 11 października
  Wtorek, 10 października
  Piątek, 6 października
  Piątek, 6 października
  Środa, 4 października
  Poniedziałek, 2 października
  Środa, 4 października

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia