• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1457
  • Dodano: 2022-11-25 / 11:18
  • Komentarzy: 0
  • Materiał zewnętrzny

  Tobiasz Gajda - Unia dla młodzieży jest bardzo ważna

  (Fot. Dżacheć)

  Rok 2022 ustanowiono Europejskim Rokiem Młodzieży, aby zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywa młodzież w budowaniu lepszej przyszłości. Europejski Rok Młodzieży został ustanowiony przez Komisję Europejską, aby wspierał i angażował młodych ludzi w życie społeczne Unii Europejskiej. W związku z tym, że żyliśmy w czasie pandemicznym, kiedy młodzież nie mogła realizować swoich planów Komisja Europejska postanowiła wyciągnąć młodych z domów - mówi Tobiasz Gajda ekspert sieci Team Europe Komisji Europejskiej.

  Ten rok pokazał że wśród młodych ludzi jest energia do działania, było wiele projektów w które młodzi ludzie się angażowali - dodaje ekspert Team Europe.

  Team Europe to jedna z trzech sieci informacyjnych działających pod szyldem Europe Direct i koordynowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Team Europe to grupa ekspertek i ekspertów głównie z zakresu nauki. Są to ludzie pogrupowani w obszarach, którymi eksperci się zajmują - mówi Tobiasz Gajda ekspert sieci Team Europe Komisji Europejskiej. Zakres specjalności ekspertów jest bardzo szeroki - zajmują się m.in. systemem instytucjonalnym i prawem UE, kwestiami gospodarczymi i monetarnymi, polityką zagraniczną oraz bieżącymi zagadnieniami politycznymi związanymi z UE - dodaje Tobiasz Gajda.

  W ramach Europejskiego roku młodzieży była możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach, inicjatywach czy warsztatach organizowanych m.in. przez Punkt EUROPE DIRECT Opole, który mieści się przy ul. Krakowskiej 38 w Opolu. W dzisiejszym odcinku Drugiej Kawy porozmawiamy z Tobiaszem Gajdą ekspertem sieci Team Europe Komisji Europejskiej.


  Loga


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.