Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Kino Meduza

  zaprasza na:

  Strefa Interesów

  07

  czerwca

  2024

  PIĄTEK

  ul. Oleska 45 Opole 45-222
  693 365 542
  Kino Meduza
  Ceny biletów

  wstęp:

  Normalny - 17,00 PLN, Ulgowy - 15,00 PLN

  Start imprezy

  start imprezy:

  18:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Strefa Interesów
  reż. Jonathan Glazer / Wielka Brytania, Polska, USA 2023 / 106 min.

  Pokazy w dniach:
  07 - 13.06.2024 r. | 18:00
  SALA EURIALE  W "Strefie interesów" brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwigą (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

  "Strefa interesów" to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwigi, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

  Film Jonathana Glazera, twórcy "Under the Skin" oraz kultowych teledysków Massive Attack i Radiohead, jest polską koprodukcją, za którą - po stronie polskiej - odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka "Idy" i "Zimnej wojny". "Strefa interesów" to wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina Zagłady, nagrodzona Grand Prix na festiwalu w Cannes oraz nominowana do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla Najlepszego Filmu. Za muzykę odpowiada Mica Levi, a autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Łukasz Żal ("Zimna wojna", "Ida"). To głęboko wstrząsające, otwierające oczy dzieło, które wychodzi poza ramy filmu - i przejdzie do historii kina.

  KUP BILET>>