Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

  zaprasza na:

  Wystawa: Kolaże Krzysztofa Tarnowskiego w Bibliotece Obcojęzycznej WBP

  23

  stycznia

  2024

  WTOREK

  Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole
  77 40 66 430
  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
  Ceny biletów

  wstęp:

  wstęp wolny

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  Biblioteka Obcojęzyczna WBP OPOLE, Kośnego 34
  Partnerem wydarzenia jest Wydział Sztuki UO.

  wernisaż: 23.01, godz. 18:00
  Biblioteka Obcojęzyczna WBP
  ul. Kośnego 34, Opole
  Wstęp wolny

  Krzysztof Tarnowski (urodzony w Czarnowąsach w 1969 r.)
  Absolwent Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. Dyplom z zakresu multimediów obronił w roku 2019 w pracowni prof. Magdaleny Hlawacz. Zajmuje się malarstwem, fotografią, ceramiką oraz szeroko rozumianą sztuką multimedialną.
  W swoim malarstwie trzyma w ryzach silne emocje, niezwykle sugestywnie operując koloremi wykorzystując przedstawienia o uproszczonej lecz pełnej znaczeń formie. W sposób nie zawsze oczywisty, często balansując na krawędzi krzyku, zwraca uwagę na niedoskonałości ludzkiej natury.
  W jego instalacjach poruszane są trudne i nie zawsze podlegające opisowi problemy społeczne. Uwagę odbiorców kieruje w stronę uchodźstwa będącego wynikiem prześladowania, wojen, czystek etnicznych. Skłania widzów do refleksji na temat konsekwencji nieodwracalnych szkód wyrządzanych naszemu otoczeniu.
  Tarnowski przygląda się także słowom-produktom społeczno-politycznym w nadawanych im kontekstom. Osobną wartością w jego twórczości jest aktualny kontekst słów i ich znaczeń nie będących wolnych od politycznego otoczenia. Nie oznacza to jednak bezwzględnego sprzeciwu czy buntu, raczej chłodną, ironiczną kontestację.
  Najważniejsze jego nagrodzone i wyróżnione prace to: instalacja multimedialna "Gość w dom, Bóg w dom" nagrodzona w konkursie Galerii Aneks przy GSW w Opolu (2021 rok), instalacja multimedialna "Spełnione marzenie inż. Karwowskiego", prezentowana podczas wystawy prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej - nagrodzona przez ZPAP w Opolu (2019 rok), w lipcu 2017 roku wyróżniono jego pracę "Złote plaże", prezentowaną podczas wystawy prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
  Uczestniczył w wielu wystawach. Jego prace prezentowano na międzynarodowych wystawach min. w Niemczech, Włoszech, Indiach, Gruzji. Uczestniczył w wystawach zbiorowych organizowanych w ramach Salonu Wiosennego ZPAP i GS w Opolu. Jego ceramika jest prezentowana w Miejskim Muzeum w czeskich Svitavach.
  Osobną odsłoną jego twórczości, silnie jednak związanej z jego malarstwem jest tworzenie wizualizacji (live) do muzyki.
  Jako vj. Black Pony współpracuje między innymi z Body Package, Indigo Child, Rollin Jester. Swoje AV-Performance i VJ-Sety prezentował na LPM Live Performers Meeting w Rzymie, Nokta Festival w Opolu, a także na wielu liczących się imprezach muzycznych.