• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1850
  • Dodano: 2023-06-07 / 09:00
  • Komentarzy: 0

  Ryszard Galla - Chcemy Polski normalnej

  (Fot. Dżacheć)

  Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej zastanawiają się w jakim układzie sił pójdą do wyborów parlamentarnych. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej namawiają na wspólny start w ramach paktu senackiego. Pracujemy nad kandydatami do senatu, aczkolwiek prowadzimy rozmowy z Koalicją Obywatelską i w zależności jak pakt senacki będzie przygotowany wtedy podejmiemy decyzję - mówi Ryszard Galla poseł Mniejszości Niemieckiej. Jesteśmy wielowariantowo przygotowani, czyli także z kandydatami do senatu - mówi Ryszard Galla.

  Zarząd Mniejszości Niemieckiej wystosował pytania do innych partii politycznych w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Wśród pytań pojawiły się kwestie ograniczenia godzin nauki języka niemieckiego, podwójnego obywatelstwa czy roli samorządów w systemie politycznym Polski. Wysłaliśmy do wszystkich partii pytania, ale nie otrzymaliśmy do dzisiaj żadnej odpowiedzi - mówi Ryszard Galla. To jest przykre że nawet nasz koalicjant nie odpowiedział na nasze pismo - podsumowuje Ryszard Galla.

  O zbliżających się wyborach parlamentarnych, o roli Mniejszości Niemieckiej w układzie politycznym rozmawialiśmy dzisiaj z posłem Ryszardem Gallą.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.