• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1763
  • Dodano: 2023-05-17 / 10:41
  • Komentarzy: 0

  Magdalena Matyjaszek - Kultura w Opolu ma się dobrze

  (Fot. Dżacheć)

  W piątek 19 maja mieszkańcy Opola rozpoczną świętowanie w ramach Dni Miasta Opola. Przez trzy dni będzie można zobaczyć wyjątkowe koncerty, wystawy i inne inicjatywy, które mają zintegrować społeczność opolską. Tegoroczne Dni Opola upłyną pod znakiem Jubileuszu 60-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego. W sobotę w amfiteatrze będzie można zobaczyć koncert Obywatele Republiki, który w całości jest poświęcony twórczości lidera zespołu Republika - informuje Magdalena Matyjaszek naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej w Opolu. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Kubę Badacha czy Piotra Roguckiego, bilety na ten koncert można nabyć za pośrednictwem Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu - dodaje Magdalena Matyjaszek.

  W tym roku miasto uhonoruje Agnieszkę Osiecką, której gwiazdę odsłoni Agata Pasent córka artystki. Chcemy, aby nasze wydarzenia korespondowały z 60-leciem festiwalu w Opolu - mówi naczelnik Magdalena Matyjaszek. Agnieszka Osiecka była wyjątkową artystką, która jest związana z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu, dlatego w tym roku chcemy odsłonić na naszym opolskim rynku jej gwiazdę - dodaje Magalena Matyjaszek. Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w ramach Dni Miasta Opole na stronie www.opole.pl.

  Dziś w programie Druga Kawa rozmawialiśmy o Dniach Miasta Opola 2023 z naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej w Opolu.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.