• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1510
  • Dodano: 2023-04-26 / 12:16
  • Komentarzy: 0

  Wojciech Komarzyński - Działamy w warunkach nadzwyczajnych

  (Fot. Dżacheć)

  Protesty rolników obejmują nowe regiony w Polsce. We wtorek podczas Strajku tysiąca traktorów protestowała Agrounia z rolnikami z Opolszczyzny na terenie województwa opolskiego. Wśród haseł, które kierowali w stronę władz ministerialnych czy regionu był zarzuty dotyczące opieszałości w ocleniu ukraińskich produktów rolnych. "Funkcjonujemy w warunkach bardzo trudnych związanych z inwazją Rosji na Ukrainę, a to bardzo mocno uderza w sektor rolny" - mówi Wojciech Komarzyński dyrektor Opolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Przedstawiciele resortu rolnictwa winę dotyczącą problemów ze zbożem z Ukrainy obarczają Unię Europejską. Komisja Europejska zaproponowała ustępstwa i pakiet pomocowy dla rolników. Pięć zainteresowanych państw uznało, że to jednak za mało. "Trzeba zaznaczyć że kwestie handlu na terenie wspólnoty europejskiej leżą w kompetencji Unii Europejskiej" - dodaje Wojciech Komarzyński. "Wszelkie narzędzia które dzisiaj rząd wprowadził były wcześniej kwestionowane" - podsumowuje Wojciech Komarzyński.

  Dziś w programie Druga Kawa rozmawialiśmy o sytuacji rolników z Wojciechem Komarzyńskim dyrektorem Opolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.

  ,
  reklama

  Ostatnie Drugie Kawy

  Wtorek, 24 października
  Poniedziałek, 16 października
  Środa, 11 października
  Wtorek, 10 października
  Piątek, 6 października
  Piątek, 6 października
  Środa, 4 października
  Poniedziałek, 2 października
  Środa, 4 października
  Piątek, 29 września

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia