• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1320
  • Dodano: 2023-03-06 / 11:39
  • Komentarzy: 0

  dr Tomasz Pawełuszko - Ukraina wybiła Rosji militarne zęby

  (Fot. Dżacheć)

  Druga faza wojny za naszą wschodnią granicą trwa już ponad rok. Rosja 24 lutego 2022 zdecydowała się zaatakować Ukrainę myśląc, że w błyskawiczny sposób zajmie Kijów i podporządkuje sobie państwo Ukraińskie. Jednak opór stawiany przez mieszkańców Ukrainy zredefiniował politykę wojskową agresora z Moskwy. Można powiedzieć, że Ukraina wybiła Rosji zęby - mówi analityk bezpieczeństwa międzynarodowego dr Tomasz Pawełuszko.

  Ukraińcy w niecały rok zdemolowali pół armii lądowej Rosji, która straciła około 40% czołgów - dodaje dr Tomasz Pawełuszko.

  Sytuacja polityczna Rosji na arenie międzynarodowej jest coraz słabsza. Przed agresją siłę militarną wojsk Władimira Putina określano jako drugą siłę na świecie. Po 365 dniach wojny Rosja już odstrasza tak jak kiedyś. Rosja jest teraz pariasem na spotkaniach G20 o ile będzie jeszcze na nie zapraszana - informuje dr Tomasz Pawełuszko. Teraz już Putin nie odbiera telefonów z Niemiec czy Francji nikt już nie traktuje go poważnie - mówi dr Tomasz Pawełuszko. Energetycznie Rosja traci Europę, społecznie traci najlepszych fachowców, którzy wyjechali z kraju, militarnie się ośmiesza, a to sprawia, że znaczy coraz mniej - podsumowuje dr Tomasz Pawełuszko.

  O sytuacji w Ukrainie oraz o możliwościach militarnych Rosji w kontekście bezpieczeństwa międzynarodowego rozmawialiśmy dziś z dr Tomaszem Pawełuszko analitykiem bezpieczeństwa międzynarodowego, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Opolskiego.  reklama

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.

  ,
  reklama

  Ostatnie Drugie Kawy

  Wtorek, 24 października
  Poniedziałek, 16 października
  Środa, 11 października
  Wtorek, 10 października
  Piątek, 6 października
  Piątek, 6 października
  Środa, 4 października
  Poniedziałek, 2 października
  Środa, 4 października
  Piątek, 29 września

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia