• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1568
  • Dodano: 2023-03-03 / 08:45
  • Komentarzy: 0

  podkom. Dariusz Świątczak - Chcemy uświadomić jak najwięcej osób

  (Fot. Dżacheć)

  Oszuści wyłudzający pieniądze od seniorów podszywają się za członków rodziny, policjantów, prokuratorów czy adwokatów. Kłamią, manipulują, straszą i wywierają presję czasu. Zawsze chcą jednego, by dobrowolnie oddać im swoje pieniądze. Sposoby są różne - przez tajemniczego kuriera, porzucając je na ulicy czy wykonując przelew bankowy. Pamiętajmy, policjanci nigdy nie żądają od nas przekazania pieniędzy - mówi podkomisarz Dariusz Świątczak.

  Policjanci nigdy nie angażują nas w swoje realizacje, nie dopytują o stan konta, nie wymagają robienia jakichkolwiek przelewów. Koniecznie mówmy o tym naszym bliskim - dodaje Dariusz Świątczak.

  Zakończyły się już ferie zimowe w naszym województwie. Dla wielu osób był to czas odpoczynku, dla opolskich policjantów czas wzmożonej pracy. Spotykaliśmy się z dziećmi na obozach i półkoloniach, kontrolowaliśmy autobusy przewożące je na wypoczynek, patrolowaliśmy główne drogi Opolszczyzny oraz ulice miast i powiatów - podkomisarz Dariusz Świątczak.

  Dziś w programie Druga Kawa rozmawialiśmy z Dariuszem Świątczakiem rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.