• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1517
  • Dodano: 2023-02-13 / 12:30
  • Komentarzy: 0

  Sławomir Smoliński - Maratony pozwalają mi zwiedzać świat

  (Fot. Dżacheć)

  Niedawno przekroczył granicę 101 ukończonych maratonów. Bieganie od zawsze było jego pasją. W wieku 18 lat przebiegł swój pierwszy maraton po 30 latach zaliczył ponad sto biegów długodystansowych w 40 krajach, ale jeszcze ostatniego słowa nie powiedział. Plan jest taki, aby przebiec maraton w każdym kraju na świecie - mówi maratończyk Sławomir Smoliński. To jest motor napędowy, który zachęca mnie do przemierzania kolejnych krajów - dodaje Sławomir Smoliński.

  Pierwszy maraton, który pokonał Sławomir Smoliński odbył się w 1991 roku w Warszawie. W latach 90-tych w Polsce było organizowanych tylko kilka maratonów. Ten w Warszawie był jednym z największych biegów w Polsce, w którym brało udział około 500 osób - mówi Sławomir Smoliński. Dziś maraton to jest ogromne przedsięwzięcie, w którym bierze udział kilka tysięcy osób - dodaje Sławomir Smoliński.

  Bieganie będzie ze mną zawsze, to jest mój sposób życia i chciałbym zrealizować swój cel - mówi Sławomir. 101 maratonów za mną, a ten 102 będzie w przepięknych okolicach Hiszpanii w kwietniu lub maju, już nie mogę się doczekać - mówi Sławomir Smoliński.

  O 101 maratonach, o początkach biegania oraz o tym jak zacząć biegać w dzisiejszym odcinku rozmawialiśmy z maratończykiem Sławomirem Smolińskim.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.