• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1194
  • Dodano: 2023-01-18 / 10:14
  • Komentarzy: 0

  Tomasz Kostuś - Ustawa o Sądzie Najwyższym nie jest doskonała

  (Fot. Dżacheć)

  Tydzień temu w środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Jednym z punktów obrad była debata nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym, od treści której uzależnione jest odblokowanie przez Komisję Europejską pieniędzy dla Polski z KPO. Za przyjęciem noweli zagłosowało 203 posłów, 52 było przeciw, a 189 osób wstrzymało się od głosu. Jednym z posłów, który wstrzymał się od głosu był przedstawiciel Opolszczyzny poseł Tomasz Kostuś.

  Ta ustawania mówią delikatnie nie jest doskonała, wiele osób twierdzi, że jest niezgoda z konstytucją - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Wstrzymaliśmy się od głosu ponieważ poprawki, które zaproponowaliśmy zostały odrzucone - dodaje poseł Tomasz Kostuś. Dlatego zgłosiliśmy poprawki, Wszystkie poprawki proponowane przez opozycję nie uzyskały poparcia. Przeciwko ustawie głosowali posłowie Solidarnej Polski, Konfederacji i Polski 2050. Od głosu wstrzymały się kluby Koalicji Obywatelskiej, Lewicy (z wyjątkami) oraz PSL Każda ustawa, każda regulacja, która jest dobra dla Polski jest głosowana wspólnie. Oczywiście w fundamentalnych kwestiach dotyczących m.in. gospodarki, dotyczącej kwestii światopoglądowej te różnice zawsze będą - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś.

  Od dłuższego czasu toczą się dyskusje na temat list wyborczych, których konfiguracje pojawiają się w mediach. Głosowanie nad nowelizacją SN pokazało, że wspólna lista z Polską 2050 jest nie możliwe. W Koalicji Obywatelskiej pojawiają się głosy, że po wolcie Hołowni nie będzie żadnej wspólnej listy. Dzisiaj mówi się o scenariuszu, w którym Polska 2050 Hołowni pójdzie z partią Władysława Kosiniaka-Kamysza i to będzie jeden blok, drugi blok to będzie Koalicja Obywatelska z Samorządowcami, a pytanie pozostaje co z Lewicą, która może pójść razem czy jednak osobno - dodaje Tomasz Kostuś poseł Koalicji Obywatelskiej.

  O głosowaniu nad nowelizacją ustawy, o listach wyborczych rozmawialiśmy dziś w Drugiej Kawie z Tomaszem Kostusiem posłem Koalicji Obywatelskiej.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.