• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 2488
  • Dodano: 2023-01-16 / 12:54
  • Komentarzy: 0

  Janusz Kowalski - Nie ufam polskim sądom

  (Fot. Dżacheć)

  Posłowie w piątek głosowali nad ustawą o Sądzie Najwyższym, która zdaniem rządu ma doprowadzić do odblokowania unijnych funduszy dla Polski. Za przyjęciem ustawy głosowało 203 posłów, przeciwko było 52, a 189 wstrzymało się od głosu. Wśród posłów koalicji rządzącej, jak i opozycji w trakcie głosowania doszło do rozłamu. Nie dostaniemy żadnych środków z KPO to jest oczywiste - zauważa poseł Janusz Kowalski.

  Chciałbym, aby inflacja malała, również chciałbym aby malały ceny energii, ale to nie zmienią środki Unii, które będą dla nas Polaków drogim kredytem - mówi poseł Solidarnej Polski.

  Janusz Kowalski złożył do prokuratury w Opolu zawiadomienie na Marcina Oszańcę. Poseł Solidarnej Polski zarzucił przedstawicielowi PSL-u oszustwo, według którego Marcin Oszańca zapisał swoje dziecko na naukę języka niemieckiego jako języka mniejszości niemieckiej, do której dziecko Oszańcy nie należało. Nie może być sytuacji, w której obywatel pod płaszczykiem cwaniactwa wykorzystuje polskie prawo i sięga po pieniądze, które są zastrzeżone dla mniejszości narodowej - mówi Janusz Kowalski. Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z ministrem Czarnkiem i jestem przekonany, że zostanie wydane nowe rozporządzenie z nowym formularzem, które w sposób jednoznaczny takie praktyki ograniczy - podsumowuje Janusz Kowalski.

  O Krajowym Planie Odbudowy Polski, o tęczowym sylwestrze oraz niezawisłości polskich sądów rozmawialiśmy dziś w programie Druga Kawa z posłem Januszem Kowalskim.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.

  ,
  reklama

  Ostatnie Drugie Kawy

  Wtorek, 24 października
  Poniedziałek, 16 października
  Środa, 11 października
  Wtorek, 10 października
  Piątek, 6 października
  Piątek, 6 października
  Środa, 4 października
  Poniedziałek, 2 października
  Środa, 4 października
  Piątek, 29 września

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia