• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1191
  • Dodano: 2023-01-09 / 11:06
  • Komentarzy: 0

  Tomasz Garbowski - Wybory trenera to nie konklawe

  (Fot. Dżacheć)

  Piłkarski mundial zakończył się zwycięstwem Argentyny, która po 36 latach zdobyła tytuł mistrza świata. Reprezentacja Polski po 36 latach awansowała do fazy grupowej. Jednak ten sukces nie uchronił trenera Czesława Michniewicza, który pożegnał się z kadrą. Nie brakowało głosów ekspertów, którzy zarzucali brak stylu kadry prowadzonej przez Michniewicza. Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że zawodnicy są od grania, trenerzy są od ustalania składu, a działacze od zarządzania - mówi Tomasz Garbowski prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

  Niektórym naszym zawodnikom pomyliły się role i zgadzam się z Antonim Piechniczkiem, że piłkarze nie powinni ustawiać sobie trenera - dodaje członek zarządu PZPS Tomasz Garbowski.

  Cały czas trwa dyskusja kto powinien zostać nowym trenerem. Do przestrzeni publicznej przedostają się głosy mówiące, że władze PZPN-u są w stanie wygospodarować 10 milionów złotych na pensję nowego selekcjonera co pozwala myśleć o zatrudnieniu zagranicznego fachowca. Wśród typów pojawiają szkoleniowcy z Francji, Argentyny czy Włoch. Najbliżej prezesowi PZPN Cezaremu Kuleszy będzie jednak do polskiego szkoleniowca, podczas Gali Mistrzów Sportu powiedział, że Michał Probierz trener kadry U-21 od dłuższego czasu chodzi mu po głowie. Po mistrzostwach pewien etap się skończył, teraz prezes Kulesza analizuje, rozmawia, prowadzi negocjacje, a wybór trenera to nie jest taka łatwa sprawa - Tomasz Garbowski. Ja należę do osób, które mają zaufanie do prezesa Cezarego Kuleszy - podsumowuje Tomasz Garbowski.

  O mundialu w Katarze, o wyborze nowego trenera rozmawialiśmy dziś w programie Druga Kawa z Tomaszem Garbowskim prezesem Opolskiego Związku Piłki Nożnej  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.