• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1369
  • Dodano: 2022-12-05 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  dr Krystyna Słodczyk - Oczekujemy dużej poprawy powietrza

  (Fot. Dżacheć)

  Nadeszła zima, a wraz z nią wrócił ogromny problem Polski, jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Niestety, to dopiero początek i musimy przygotować się na to, że w kolejnych tygodniach niejednokrotnie będzie podobnie, a nawet gorzej. W porównaniu z latami ubiegłymi można zauważyć zmiany, ale niestety nie mogę powiedzieć że są one wystarczającego - informuje Krystyna Słodczyk dr nauk przyrodniczych, ekolożka, członkini Opolskiego Alarmu Smogowego

  W kolejnych dniach mamy szansę na nieco więcej opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu i wyższą temperaturę. Może to sprawić, że zanieczyszczenie powietrza choć trochę się zmniejszy. Należy jednak pamiętać, że jesteśmy dopiero na progu sezonu smogowego, więc musimy liczyć się z tym, że w kolejnych tygodniach, gdy wrócą większe mrozy i stabilna pogoda, ten problem jeszcze niejednokrotnie powróci z dużą mocą.

  O problemie związanym ze smogiem w Opolu w dzisiejszej Drugiej Kawie rozmawialiśmy z Krystyną Słodczyk dr nauk przyrodniczych, ekolożką, członkinią Opolskiego Alarmu Smogowego.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.