• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1561
  • Dodano: 2022-11-23 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Aleksandra Pawlik - Jesteśmy widoczni w regionie opolskim

  (Fot. Dżacheć)

  Szymon Hołownia w Opolu zaprezentował kandydatów, którzy mają realizować program partii Polska2050 Szymona Hołowni. Aleksandra Pawlik, która deklaruje rozwiązanie problemu z brakiem lekarzy czy zwiększenie limitów przyjęć na studia lekarskie.

  Brak lekarzy to podstawowy problem. Mamy wspaniały program o zdrowiu w Polsce 2050. Zwiększenie miejsc dla specjalizujących się lekarzy, zwiększenie wynagrodzenia dla rezydentów w dziedzinach deficytowych, ale też skrócenie kształcenia lekarzy o rok, zachowując jakość kształcenia. Polska kształci lekarzy najdłużej na świecie, a system ochrony zdrowia w Polsce jest katastrofalnym - mówi Aleksandra Pawlik członkini partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

  Zielona niepodległa to program, który również ma być realizowany przez członków partii Polska2050. - Nie można dzisiaj rozmawiać o niepodległości Polski, jeżeli nie będzie się rozmawiało o tym, co finansuje wojnę za naszą wschodnią granicą. Finansują ją paliwa kopalne sprzedawane przez Putina. Jeżeli chcemy bezpieczniejszej Polski i bezpieczniejszej Europy, musimy jak najszybciej od nich odejść - deklarował Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej, "Zielona Niepodległa". Ciężko rozmawiać o smogu, jeśli prezes Kaczyński mówi, że palić można wszystkim tylko nie oponami - zauważa Aleksandra Pawlik. Ostanie 20 lat w sprawie transformacji ekologicznej zaprzepaściliśmy, złożyliśmy teraz projekt ustawy wiatrakowej i na tym należy się skupić - mówi członkini partii Polska 2050.

  O problemach zdrowia Polaków, o kwestiach ekologicznych porozmawialiśmy w Drugiej Kawie z Aleksandrą Pawlik członkinią partii Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Pełnomocnik do Spraw Budowy Struktur Partii na Opolszczyźnie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.