• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1854
  • Dodano: 2022-11-21 / 10:25
  • Komentarzy: 0

  Mariusz Pająk - Kondycja fizyczna uczniów pogarsza się od lat

  (Fot. Dżacheć)

  Podczas mundialu będziemy oglądać reprezentację Polski i emocjonować się popisami piłkarskimi Roberta Lewandowskiego. Oglądając grę naszych orłów może przemknąć myśl kiedy będziemy oglądać następców naszego najlepszego napastnika. Wyniki badań nie napawają nadzieją. Polska przegrywa walkę o zdrowie nowych pokoleń.

  Wyniki prób sprawnościowych dzieci i młodzieży są coraz słabsze. Uczniowie gorzej biegają, krócej wytrzymują w zwisie na drążku, za to ważą coraz więcej. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i widzę na przestrzeni lat, że nie jest dobrze i niestety potwierdza się to, że mamy coraz słabszą wydolnościowo młodzież - mówi nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Pająk.

  Z badań wynika, że kondycja fizyczna młodych ludzi pogarsza się od lat Dodatkowo wzrasta odsetek uczniów z nadwagą lub otyłością. Zajęć dodatkowych jest coraz mniej, a te które są nie wystarczają dla uczniów. My od dłuższego czasu widzimy zapaść edukacji i pogarszające się warunki pracy - dodaje Mariusz Pająk. Błędy kolejnych ministrów edukacji niskie płace zmuszają nauczycieli do pracy w wielu miejscach i nie ma czasu, aby zorganizować zajęcia np. dla tych najlepszych - dodaje Mariusz Pająk.

  O problemach związanych z edukacją sportową młodych ludzi porozmawiamy dziś w Drugiej Kawie z Mariuszem Pająkiem nauczycielem wychowania fizycznego
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.