• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1511
  • Dodano: 2022-11-16 / 11:21
  • Komentarzy: 0

  Krzysztof Danków - Mam jaja i chodzę na badania

  (Fot. Dżacheć)

  W Polsce wykrywa się rocznie około 800 przypadków raka jądra. Szacuje się, że rak jądra stanowi około 1% ogółu nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. Zachorowalność na złośliwe guzy jądra wynosi 3 na 100 000 mężczyzn i jest największa w grupie wiekowej 15-35 lat. Każdy mężczyzna powinien jak najszybciej zbadać swoje jądra, lepiej to zrobić teraz bo zwlekając może być już za późno - ostrzega prezes stowarzyszenia Masz jaja idź na badania Krzysztof Danków.

  Listopad to czas kiedy częściej i głośniej mówi się o profilaktyce raka jądra. Od trzech lat jest organizowana akcja podczas, której wspinając się Biskupią Kopę rozmawia się o badaniach jąder. Głównym celem akcji jest natomiast promowanie idei profilaktycznych badań mężczyzn pod kątem nowotworów. Pomysłodawcą i organizatorem jest Krzysztof Danków, który wygrał walkę z rakiem i postanowił zrobić coś więcej. Kiedy leżałem na oddziale onkologicznym pomyślałem, że jeśli pokonam raka zrobię coś aby otrzeć innych mężczyzn - mówi Krzysztof Danków. Pomyślałem, że to co lubię robić może zachęcić innych do rozmowy o tym problemie, a bieganie może do tego dobrym pretekstem - dodaje Krzysztof Danków. Wspólne zdobycie Biskupiej Kopy rozpocznie się w sobotę o 19 listopada o godzinie 10:00 na parkingu Rosenau w Pokrzywnej.

  O tym jak ważna jest świadomość mężczyzn dotycząca ich "układu hydarulicznego" porozmawiamy dziś z Krzysztofem Dankowem prezesem stowarzyszenia Masz jaja idź na badania.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.