• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 2006
  • Dodano: 2022-11-11 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Aleksander Iszczuk - Stan edukacji w Opolu oceniam na 4 plus

  (Fot. Dżacheć)

  Nauka zdalna w szkołach będzie mogła zostać wprowadzona w razie niskich temperatur wewnątrz klas. Taką możliwość dają dyrektorom placówek zmiany w prawie oświatowym. Rozporządzenie ministra edukacji w tej sprawie wejdzie w życie z początkiem roku szkolnego. W Opolu zdecydowana większość szkół ogrzewana jest ciepłem z ECO i wszystko zależy od tego jak będzie wydolna ta spółka - mówi Aleksander Iszczuk naczelnik wydziału oświaty w Opolu.

  Nie zakładamy, żeby dzieci w okresie zimowym przeszły w formę zdalnego nauczania - uspokaja naczelnik wydziału oświaty w Opolu.

  Ostatnie dwa lata dla uczniów to czas zdalnego nauczania podczas pandemii Covid-19, oraz sytuacja wojenny na Ukrainie. Miasto Opole w tym okresie prowadziła kształcenie na poziomie podstawowym w 23 publicznych szkołach podstawowych w 438 oddziałach klas I-VIII, ale także w 2 oddziałach Publicznej Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Zespole Szkół Budowlanych. Podczas sesji Rady Miasta Opole w dniu 27 października 2022 roku naczelnik wydziału oświaty przedstawił raport pokazujący stan opolskiej edukacji. Radni miasta byli najbardziej zainteresowani czy w opolskich szkołach nie zabraknie nauczycieli. Mamy coraz większą liczbę nauczycieli, którzy obsługują nie tylko jedną placówkę - mówi Aleksander Iszczuk. Mamy też sporą grupę nauczycieli, którzy w każdej chwili mogą powiedzieć "dziękuję" i przejść na emeryturę - dodaje naczelnik wydziału oświaty w Opolu. Największy problem jednak będzie zastąpienie kadry w szkołach zawodowych, gdzie potrzebni są pedagodzy o szczególnych kwalifikacjach.

  O problemach opolskiej oświaty porozmawiamy dziś z Aleksandrem Iszczukiem naczelnikiem wydziału oświaty w Opolu.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.

  ,
  reklama

  Ostatnie Drugie Kawy

  Czwartek, 6 czerwca
  Poniedziałek, 3 czerwca
  Wtorek, 24 października
  Poniedziałek, 16 października
  Środa, 11 października
  Wtorek, 10 października
  Piątek, 6 października
  Piątek, 6 października
  Środa, 4 października
  Poniedziałek, 2 października

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia