• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 2337
  • Dodano: 2022-11-04 / 10:29
  • Komentarzy: 0

  Adrian Surowiec - Rodzina zastępcza to duża odpowiedzialność

  (Fot. Dżacheć)

  Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie intensywnie poszukują rodzin zastępczych. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na ten temat. Kłopot w tym że Polacy nie bardzo są zainteresowani ich tworzeniem.

  Obserwujemy, że rodzin pieczy zastępczej nie przybywa i to nie jest problem miasta Opola - mówi Izabela Gacia zastępca kierownika Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu. W chwili obecnej jest 114 rodzin zastępczych, a brakuje nam 5 rodzin zastępczych zawodowych i jeden rodzinny dom dziecka - dodaje Adrian Surowiec kierownik Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem.

  W Polsce brakuje rodzin zastępczych. To problem, o którym mówi się od lat. Procedura, aby sprawować pieczę zastępczą nie jest skomplikowana, ale może chwilę potrwać. Jeśli ktoś jest empatyczny i chce pomagać innym to powinien zgłosić do do placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu - mówi Adrian Surowiec. Oczywiście trzeba przejść wstępne kwalifikacje, ale osoba która decyduje się na taki krok musi to czuć i mieć chęć pomocy innym - dodaje kierownik Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem.


  O problemach rodzin zastępczych o korzyściach dotyczących pieczy zastępczej porozmawiamy dziś z Adrianem Surowcem i Izabelą Gacią z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.