• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1490
  • Dodano: 2022-10-17 / 14:27
  • Komentarzy: 0

  Mirela Ulrich - Opole już jest Europejską Stolicą Demokracji.

  (Fot. Dżacheć)

  Opole bierze udział w nowej międzynarodowej inicjatywie "Europejska Stolica Demokracji". To projekt skierowany do miast powyżej 100 tys. mieszkańców w krajach należących do Rady Europy, a których liderzy starają się wzmacniają i poszerzają demokratyczne mechanizmy zarządzania. Trzeba być miastem, które stawia na demokrację na obywatelskość, Opole takim miejscem jest - mówi Mirela Ulrich zastępca naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego. My poprzez budżet obywatelski pokazujemy jak mocno w naszym regionie jest zakorzeniona demokracja - dodaje Mirela Ulrich.

  W IX edycji Budżetu Obywatelskiego Opola zostało zgłoszonych 99 projektów. Po ocenie formalnej i merytorycznej, do głosowania skierowano 75 projektów - 24 ogólnomiejskie i 51 dzielnicowych. Pod względem tematycznym najpopularniejszą kategorią zgłoszonych zadań była kategoria: drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Stanowiła ona 28% zgłoszonych projektów. W głosowaniu wzięło udział 10 764 osób. W ramach Budżetu Obywatelskiego będzie realizowanych wiele pomysłów i projektów mieszkańców miasta - dodaje Mirela Ulrich.

  O Budżecie Obywatelskim, o Radzie Kobiet oraz o Europejskiej Stolicy Demokracji porozmawiamy dziś w Drugiej Kawie z Mirelą Ulrich zastępcą naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.