• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1026
  • Dodano: 2022-10-03 / 12:38
  • Komentarzy: 0

  Maciej Kochański - Energii z pewnością nie zabraknie

  (Fot. Dżacheć)

  We wtorek 4 października 2022 roku o godzinie 11 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Jesteśmy głodni spotkań ze studentami i całym środowiskiem akademickim po czasie pandemii - informuje Maciej Kochański rzecznik Uniwersytetu Opolskiego.

  W opolskiej uczelni zainauguruje nowy rok akademicki blisko 10 tys. studentów. W tym roku mieliśmy 18 kandydatów na jedno miejsce, którzy aplikowali na opolską medycynę. Cieszymy się, że jest olbrzymi popyt na nasz medyczny kierunek - dodaje Maciej Kochański.

  Przed władzami wyższych uczelni w Polsce w tym roku będą duże wyzwania dotyczące m.in. wysokich kosztów energii, które obciążą budżety uniwersytetów czy politechnik. "Uniwersytet Opolski szykuje się do pewnych mechanizmów dających oszczędności - mówi rzecznik Uniwersytetu Opolskiego Maciej Kochański. Pomysły są konsultowane z dziekanami ponieważ koszty wzrosną z 2 do 10 milionów złotych - dodaje Maciej Kochański. Wysokie koszty energii mogą zmusić ośrodki akademickie w Polsce do wprowadzenia zdalnego nauczania w celu szukania oszczędności i wyłączenia obiektów z użytku. My nie chcielibyśmy wprowadzać ponownie modelu kształcenia na odległość ponieważ czas pandemii pokazał, że takie nauczanie nie jest do końca efektywne - podsumowuje Maciej Kochański.

  W dzisiejszym odcinku Drugiej Kawy z rzecznikiem Uniwersytetu Opolskiego porozmawiamy o zbliżającym się roku akademickim oraz o trudnościach jakie niesie ze sobą nowy rok akademiki 2022/23.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.