• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1496
  • Dodano: 2022-09-30 / 11:27
  • Komentarzy: 0

  Grzegorz Janiczak - Węgla w Polsce nie ma

  (Fot. Dżacheć)

  Wysokie ceny prądu od dłuższego czasu uderzają w kieszenie Polaków. Ceny energii rosną od dłuższego czasu jednak najmocniej odczujemy to w przyszły roku. Ceny ogrzewania od kilku lat nieprzerwanie rosną. Sytuacja ta wynika z rekordowych cen uprawnień do emisji CO2 oraz rosnących cen paliw. Sprawia to, że coraz więcej Polaków szuka oszczędności, zadając sobie pytanie, czym najtaniej ogrzewać swoje cztery kąty. To co dzieje na świecie powinna powodować jeszcze szybsze wychodzenie z polityki węglowej - mówi Grzegorz Janiczak przedstawiciel Rady Krajowej Nowej Lewicy.

  Bardzo szybka inwestycja w odnawialne źródła energii, jesteśmy w stanie wybudować farmy wiatrowe czy fotowoltaniczne. My jako lewica mamy na to pomysł - dodaje Grzegorz Janiczak.

  Jednym z pomysłów lewicy na zwiększenie dochodów państwa jest opodatkowanie wielkich zagranicznych korporacji. Lewica w swoim projekcie ustawy chce dla korporacji cyfrowych o skonsolidowanym globalnym przychodzie przekraczającym 750 milionów euro przewidziany chce nałożyć 7-procentowy podatek od przychodów w Polsce. Trzeba opodatkować wielkie korporacje szczególnie te internetowe - mówi Grzegorz Janiczak.

  O czystej energii o podatkach dla korporacji rozmawialiśmy dziś z przedstawicielem Rady Krajowej Nowej Lewicy Grzegorzem Janiczakiem.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.