• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1328
  • Dodano: 2022-09-21 / 11:45
  • Komentarzy: 0

  Jacek Walski - Dzisiaj energetyka musi być EKO!

  (Fot. Dżacheć)

  Wysokie ceny prądu od dłuższego czasu uderzają w Polaków. Jednak najmocniej odczujemy to w przyszłym roku. Wysokość hurtowych cen energii, po których kupują ją sprzedawcy, pozostaje pod presją wysokich cen gazu i węgla. "Energia, którą kupujemy jest zdecydowanie za droga" - mówi Jacek Walski prezes Fundacji na rzecz rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks. Wysoka cena energii jest spowodowana przez mechanizm wytworzony w ramach Towarowej Giełdy Energii - dodaje Jacek Walski.

  Kryzys energetyczny to największe wyzwanie przed zbliżającą się jesienią i zimą. Wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie będą dalej rosły. Ciepłownie i prywatne osoby, które ogrzewają domy węglem już mają kłopoty z zakupem tego surowca. I nie widać szans na szybką poprawę sytuacji. "Mamy do czynienia z sytuacją, która cofa nas o 20 lat, kiedy nikt nie zwracał uwagi na to czym palimy, a już wtedy pojawiały się głosy, że ludzie na Śląsku umierają na raka przez smog" - mówi Jacek Walski.

  Geotermia Podhalańska, jeden z największych dostawców ciepła na Podhalu ma w tej chwili kolejkę kilkudziesięciu rodzin, które chcą na gwałt podłączyć się do rur z ciepłą wodą i tym samym odejść od samodzielnego palenia węglem. Geotermia Podhalańska pokazuje, że da się korzystać z ekoenergetyki i można to również połączyć z turystką" - dodaje Jacek Walki.

  W ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu w czasie seminarium dla diagnostów poruszane zostaną kwestie bieżących zagadnień i problemów związanych z Ekoenergetyką. Oprócz konferencji i gali wręczenia nagród Zielonego Feniksa zaplanowano także sporo wydarzeń towarzyszących, w tym EkoMotoShow czy Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki - zaprasza Jacek Walski, współorganizator festiwalu.

  W dzisiejszej Drugiej Kawie porozmawiamy o ważnych kwestiach ekoenergetyki z Jackiem Walskim Prezesem Fundacji na rzecz rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks.  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.