• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 2330
  • Dodano: 2022-09-16 / 08:33
  • Komentarzy: 0

  Edward Kinder - Opolski WORD przynosi straty finansowe

  (Fot. Dżacheć)

  Egzaminatorzy szykują strajk generalny w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Egzaminatorzy z WORD-ów mają dość bierności Ministerstwa Infrastruktury, z którym nie doszli do porozumienia na początku września i organizują strajk generalny. Akcja protestacyjna jest skierowana do ministra, a nie do dyrektora WORD-u w Opolu, jednak jeżeli egzaminatorzy w Opolu podejmą decyzję o proteście nie będę mieć na to wpływu - informuje Edward Kinder dyrektor Wojewódzkiego Ruchu Drogowego w Opolu.

  Egzaminatorzy odrzucili propozycję 20-procentowej podwyżki, bo ich zdaniem resort nie przedstawił źródeł finansowania, a podwyżki uzależnia od sytuacji finansowej WORD-ów. Nie zgodzili się także, by ich wynagrodzenie wciąż było dzielone na pensję zasadniczą i dodatek zadaniowy. Kwota, o której mówią egzaminatorzy w rozmowach z ministrem jest znacząca i duża, można zrealizować żądania w jedyny sposób jakim jest znaczące podniesienie opłat za egzamin - informuje dyrektor WORD w Opolu Edward Kinder.

  17 września wchodzą w życie, ważne dla wszystkich użytkowników dróg, zmiany w przepisach. To pokłosie znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. To drugi etap wdrażania regulacji, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od 17 września zacznie obowiązywać zmiana sposobu kasowania zgromadzonych punktów. Zostaną one usunięte po dwóch latach od regulowania mandatu, a nie od daty popełnionego wykroczenia. Zniesione będą również szkolenia, po odbyciu których liczba punktów otrzymanych przez kierowcę ulegała zmniejszeniu. Brak szkoleń redukujących punkty będzie ograniczać możliwości finansowe WORD-ów, ale to nie były duże kwoty, poradzimy sobie bez tych pieniędzy - podsumowuje Edward Kinder.

  O strajku egzaminatorów o zmianach w przepisach porozmawiamy dziś z Edwardem Kinderem dyrektorem opolskiego WORD-u.  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.