• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1132
  • Dodano: 2022-09-12 / 11:07
  • Komentarzy: 0

  Alicja Wiśniewska - Europejski Korpus Solidarności to możliwości dla młodych

  (Fot. Dżacheć)

  Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom zaangażowanie się w lokalne inicjatywy oraz udział w projektach wolontariatu przynoszących korzyści społecznościom w całej Europie. Jest to przede wszystkim możliwość dla organizacji pozarządowych oraz różne jednostki mogą pozyskać wolontariuszy międzynarodowych, który może budować zasób miejsca, który zdecydował się uczestniczyć w tym projekcie - informuje członkini Rady Pożytku Publicznego Alicja Wiśniewska.

  Program skierowany jest do młodzieży oraz firm, organizacji i instytucji działającym w sektorze solidarnościowym. Założenia programu skupione są wokół działań solidarnościowych. Jego nadrzędny cel polega na umożliwieniu organizacjom uzyskania dofinansowania projektów na rzecz społeczności i współpracy z młodymi ludźmi, którzy pragną zaangażować się w wolontariat w kraju i za granicą dodaje Alicja Wiśniewska.

  Opolska Rada Działalności Pożytku Publicznego wraz z Centrum Dialogu Obywatelskiego serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone tematowi Europejskiego Korpusu Solidarności 12 września o godzinie 18:00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego.

  O Europejskim Korpusie Solidarności, o problemach edukacji w opolskich szkołach oraz o aferze w WiK-u rozmawialiśmy dziś w Drugiej Kawie z Alicją Wiśniewską członkinią Rady Pożytku Publicznego.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.