• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1843
  • Dodano: 2022-08-05 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Dorota Skupińska - W wakacje mamy wysyp kotów w schronisku

  (Fot. Dżacheć)

  W opolskim schronisku dla zwierząt każdego roku w wakacje przybywa psów i kotów. Wolontariusze innych organizacji zajmujących się czworonogami również mają więcej pracy. Każdego roku tzw. efekt wakacji jest widoczny ponieważ jest to czas, kiedy jest mniej chętnych do adopcji i więcej znajdowanych zwierząt - informuje Dorota Skupińska kierowniczka schroniska dla bezdomnych zwierząt w Opolu. W tym roku mamy wysyp kotów w schronisku, na tę chwilę mamy 150 kotów i nie mamy gdzie tych kotów pomieścić - dodaje Dorota Skupińska.

  Wakacje to czas kiedy wolontariuszy jest również mniej. Dlatego już 20 sierpnia schronisko dla bezdomnych zwierząt organizuje otwarty dzień dla wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia, która chciałaby pomóc w wyprowadzaniu psów na spacer, pracach porządkowych na terenie schroniska oraz pielęgnacyjnych przy obsłudze zwierząt - dodaje kierownik Dorota Skupińska. Jednak liczba miejsc dla wolontariuszy jest ograniczona.

  O porzuconych zwierzętach w wakacje, o pilnych potrzebach schroniska w dzisiejszym odcinku porozmawiamy dziś z Dorotą Skupińską kierowniczką schroniska dla bezdomnych zwierząt w Opolu.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.