• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 978
  • Dodano: 2022-08-08 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Henryk Nosewicz - Pszczoły są bardzo ważnym elementem życia człowieka

  (Fot. Dżacheć)

  Wielki Dzień Pszczół jest świętem, które obchodzimy od 2013 roku. Jego celem jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. To byłaby tragedia także dla ludzi, bowiem zgodnie ze słowami Einsteina, kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko cztery lata życia. To niezwykle ważne słowa, które podkreślają znaczenie pszczół w naszym życiu - mówi Wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Opolu Henryk Nosewicz.

  Pszczoły zapylają rośliny przy okazji zdobywania nektaru i pyłku. Dzięki ich pracy, np. warzywa i owoce nie tylko wydają więcej plonów, lecz również wydawane przez roślinę owoce są większe i ładniejsze. Pszczoły zapewniają żywność nie tylko nam, lecz dzięki nim paszę mają również zwierzęta. Na sto gatunków roślin które uprawia człowiek 71% musi być zapylone przez pszczoły, tak więc to pokazuje jak ważna jest działalność pszczół - dodaje Henryk Nosewicz.

  Dużo większym zagrożeniem, którego bezpośrednim sprawcą jest człowiek, jest jednak nieodpowiedzialna chemizacja rolnictwa. Opryski oraz nawozy stosowane jako środek ochrony roślin rolniczych przed szkodnikami potrafią wybijać nie tylko pojedyncze pszczoły, ale całe pszczele rodziny.

  O pszczołach w Wielki Dzień Pszczół porozmawiamy dziś w drugiej kawie z Wiceprezesem Związku Pszczelarzy w Opolu Henrykiem Nosewiczem.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.