• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1259
  • Dodano: 2022-08-10 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  Stanisław Rakoczy - Ja nie widzę węgla, a słyszę opowieści o statkach

  (Fot. Dżacheć)

  Koszty życia rosną na całym świecie, dlatego coraz więcej rządów szuka rozwiązania w swoich krajach w działaniach mających powstrzymać inflację. Gwałtownie rosnące ceny energii to jeden z największych powodów wzrostu pandemiczno-wojennej inflacji. Rządy na różne sposoby starają się złagodzić ten cios. Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego w swoim projekcie pod hasłem #MamyPlan przewidują obniżenie inflacji, a także cen żywności i energii.

  Koszt uprawy buraków cukrowych wzrośnie w tym roku o co najmniej 40 proc., co przełożyło się na podwyżki cen cukru. Jak się okazuje, w niektórych sklepach cukier jest już reglamentowany. Czynników wzrostu cen jest kilka wśród kluczowych są rosnące ceny nawozów, inflacja i wojna na Ukrainie - mówi Stanisław Rakoczy członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Horrendalne ceny cukru to wierzchołek góry lodowej. W tym roku wiele gospodarstw będzie mieć problem z zakupieniem węgla, którego ceny mocno poszybowały w górę. Wiele symptomów wskazuje niestety, że zimą nie będzie ciepło, na pewno nie wszędzie - dodaje Stanisław Raczy.

  O bezpieczeństwie energetycznym, o pomysłach PSL-u dotyczących walki z inflacją porozmawialiśmy dziś w programie Druga Kawa z Stanisławem Rakoczym z Polskiego Stronnictwa Ludowego.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.