• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1077
  • Dodano: 2022-08-03 / 14:18
  • Komentarzy: 0

  Piotr Piaseczny - Do zniesienia inflacji musimy zbiednieć

  (Fot. Dżacheć)

  Dopłaty do węgla 2022 w wysokości 3000 zł na jedno gospodarstwo domowe - rząd przyjął ustawę i skierował do Senatu. Dopłaty do węgla mają złagodzić skutki wysokich cen surowca. Sytuacja jest fatalna ponieważ nie ma węgla i z pewnością będzie go brakować dla wielu gospodarstw - mówi Piotr Piaseczny polityk Nowoczesnej.

  Przypomnijmy, że 11 lipca Prezydent RP podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych. Ustawa ta, potocznie nazywana ustawą węglową lub ustawą o dopłatach. Miała ona gwarantować cenę węgla w wysokości 996,60 zł dla gospodarstw domowych i dopłaty do węgla w wysokości 1073,13 złotych brutto za każdą tonę węgla dla sprzedawców, którzy zdecydują się na sprzedaż opału w cenie gwarantowanej.

  Kolejną wsparciem rząd dla Polaków są tzw. wakacje kredytowe, które mogą dotyczyć jednej umowy zawartej w złotych polskich w celu nabycia nieruchomości przeznaczonej na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. To nawet 8 miesięcy bez spłaty rat kredytowych. Każdy, kogo stać na wysokie raty nie powinien myśleć o nadpłacaniu kredytu. Odsetki od kredytu nie dogonią inflacji. To przy dobrych dochodach i względnie małych oszczędnościach - informuje Piotr Piaseczny

  O wakacjach kredytowych, o możliwościach zakupu węgla w trudnych czasach rozmawiamy dziś z Piotrem Piaseczny, politykiem Nowoczesnej.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.