• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1568
  • Dodano: 2022-08-01 / 13:45
  • Komentarzy: 0

  Przemysław Pospieszyński - W sprawie TBSu nie patrzymy na szyldy polityczne

  (Fot. Dżacheć)

  Mieszkańcy TBS-ów w Opolu cały czas czekają na możliwość wykupu swoich mieszkań. Po kilkunastu latach płacenia czynszu mieszkańcy m.in. bloków znajdujących się przy ulicy Stokrotek chcą dojść do pełnej własności zamieszkałych lokali. Prezydent przed wyborami obiecał m.in. mieszkańcom TBS-ów przy ul. Stokrotek, że wszyscy będą mogli się starać o wykup mieszkań - informuje radny miasta Platformy Obywatelskiej Przemysław Pospieszyński.

  Przez ostatnie siedem lat prezydent nic nie zrobił, a mieszkańcy zwrócili się do radnych z tym problemem, którzy uznali że żal mieszkańców jest zasadny - dodaje Przemysław Pospieszyński.

  Kolejnym problemem, na który zwrócił uwagę radny miasta Platformy Obywatelskiej jest zbliżający się sezon grzewczy. W kilku pytaniach Przemysław Pospieszyński wystosował zapytania dotyczące przygotowania opolskiego oddziału spółki ECO S.A. do sezonu grzewczego. Nie zabrakło pytań o zakontraktowane dostawy węgla czy zapas węgla, który posiada oddział ECO w Opolu. Z uzyskanych odpowiedzi wiem, że oddział ECO w Opolu posiada zapas węgla na trzy miesiące - mówi radny Przemysła Pospieszyński. W pierwszej kolejności spółki energetyczne mają dostarczać ciepło do gospodarstw domowych szpitali czy szkół, a dopiero później przedsiębiorstwom - dodaje radny Pospieszyński.

  O problemach z ogrzewaniem, o kryzysie energetycznym oraz o kwestii TBS-ów w Opolu rozmawialiśmy dziś w Drugiej Kawie z radnymi miasta Platformy Obywatelskiej Przemysławem Pospieszyńskim.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.