• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1692
  • Dodano: 2022-07-27 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  podkom. Karol Brandys - Każdego roku mamy coraz więcej oszustw internetowych

  (Fot. Dżacheć)

  Sezon wakacyjny już w pełni. Słoneczna pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi. Nie zapominajmy jednak w tym czasie o kilku zasadach bezpieczeństwa, dzięki którym spędzimy wakacje bez zmartwień i niepotrzebnego stresu.

  Dobrym zwyczajem stało się kontrolowanie przez Policję autokarów wiozących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Organizatorzy wyjazdów z wyprzedzeniem mogą zgłosić nam potrzebę sprawdzenia autokaru. Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, należy swoje wątpliwości zgłosić policjantom - informuje podkom. Karol Brandys Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

  Wyjeżdżając upewnijmy się, że nasze mieszkanie czy dom jest właściwie zabezpieczone. Jeśli mamy taką możliwość, zainstalujmy alarmy oraz rolety antywłamaniowe. Każde dodatkowe zabezpieczenie może okazać się kluczowe. Sprawdzonym sposobem zabezpieczenia domu czy mieszkania jest również czujny sąsiad, który zwróci uwagę na to co dzieje się w pobliżu naszego domu, gdy nas nie ma. Poprośmy kogoś, aby pozbierał ulotki reklamowe spod drzwi, aby nie było sygnału, że nie ma domowników - dodaje podkomisarz Karol Brandys.

  O bezpieczeństwie podczas wakacji oraz metodach walki z oszustami w sieci porozmawiamy dziś w Drugiej Kawie z podkomisarzem Karolem Brandysem Rzecznikiem Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.