• Autor: dondiego00
    • Wyświetleń: 1970
    • Dodano: 2022-07-11 / 10:48
    • Komentarzy: 0

    Ryszard Galla - Śląsk jest śląski

    (Fot. Dżacheć)

    Lider Mniejszości Niemieckiej po czerwcowym zebraniu towarzystwa otrzymał anonimowy mail z pogróżkami. Władze Mniejszości zdecydowały skierować sprawę do prokuratury. W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja, która swoją treścią zaskoczyła wiele osób. Wśród wielu argumentów pojawiały się głosy, m.in. o tym, że "Śląsk nigdy nie był polski", a "Mniejszości niemieckiej nie powinno być w Polsce." Nie wiem dlaczego padają takiego typu sformułowania, ale niepokoi mnie to, że pojawiają się takie głosy - mówi poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla.

    W lutym Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie wprowadzające zmiany w zasadach organizowania nauczania języka mniejszości narodowej przez uczniów mniejszości niemieckiej. Zgodnie z podpisanym rozporządzeniem od 1 września 2022 r. nauka języka mniejszości, dla uczniów mniejszości niemieckiej będzie prowadzona w formie dodatkowej nauki języka mniejszości w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Uważam, że powinniśmy uczyć się języków obcych w dzisiejszym świecie jest to niezbędne. Decyzja o zmniejszeniu ilości godzin jest krzywdząca dla wszystkich - dodaje poseł Ryszard Galla.

    O hejcie w polskiej przestrzeni publicznej, o symetryzmie w relacjach polsko-niemieckich oraz o radzie programowej mediów publicznych porozmawialiśmy z posłem na sejm RP Ryszardem Gallą.    reklama

    Napisz co o tym myślisz!

    Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
    Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.