• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 9659
  • Dodano: 2022-07-08 / 08:17
  • Komentarzy: 0

  Arkadiusz Bronowicki - Każdy, kto tu przychodzi staje się dzieckiem

  (Fot. Dżacheć)

  W Opolu jest takie miejsce, gdzie zegar biologiczny cofa się o 20 lat. Po przejściu przez próg wchodzi się coraz dalej w świat dziecięcych marzeń. Każda chwila sprawia tyle radości, że nie chce się wracać do domu przez kilka godzin. To nie jest opis bajkowej krainy dla dzieci tylko jest to charakterystyka lokalizacji, w której czas stanął w miejscu.

  Przy ulicy Łangowskiego w Opolu znajduje się wyjątkowe miejsce, które dla pokolenia trzydziesto czy czterdziestolatków będzie powrotem do dzieciństwa, gdy w domach wyrywano z rąk do rąk joysticki takich komputerów jak Amiga czy Commodore.

  Arkadiusz Bronowicki zaprasza wszystkich do "jamy SMOK-a", w której można miło spędzić czas grając w gry z lat 90-tych. Jako prezes Stowarzyszenia Miłośników Oldschoolowych Komputerów stara się dbać i rozwijać swoje muzeum. Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, w szczególności na rzecz propagowania wiedzy o starych technologiach - dodaje prezes stowarzyszenia Arkadiusz Bronowicki.

  O startych technologiach, o dzieciach ukrytych w każdym z nas porozmawiamy w dzisiejszym odcinku Drugiej Kawy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.