• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1105
  • Dodano: 2022-07-04 / 08:36
  • Komentarzy: 0

  Maciej Kochański - Perspektywy są jeszcze przed nami

  (Fot. Dżacheć)

  Kolejny z rzędu rok Uniwersytet Opolski awansuje w najbardziej prestiżowym rankingu uczelni wyższych, przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy", zajmując w stawce blisko stu ankietowanych uczelni 30. miejsce. Cieszymy się, że każdego roku poprawiamy pozycję w rankingu co pokazuje jaką pracę wykonaliśmy jako całe środowisko uniwersyteckie - mówi Maciej Kochański rzecznik Uniwersytetu Opolskiego.

  Najlepszą uczelnią akademicką w Polsce jest w tym roku Uniwersytet Warszawski, który wyprzedza Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską; na czwartym miejscu znajdują się ex aequo Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - według ogłoszonego 22 czerwca najnowszego rankingu "Perspektyw". Wyraźną poprawę lokaty Uniwersytet Opolski odnotował w rankingu uniwersytetów - w 2019 roku była to 16. pozycja, a w tegorocznym 9 miejsce. Jesteśmy niewielką uczelnią porównując się z dużymi ośrodkami akademickimi, znamy swoje miejsce, ale bez kompleksów podchodzimy do aspektów naukowych - dodaje Maciej Kochański.

  O rankingu Perspektyw, o szansach i zagrożeniach stojących przed Uniwersytetem Opolskim oraz o nowej rekrutacji na studia rozmawialiśmy dziś z rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Opolskiego Maciejem Kochańskim.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.