• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 2360
  • Dodano: 2022-07-06 / 08:10
  • Komentarzy: 0

  Iga Paczyńska - Urlop bez psa jest możliwy

  (Fot. Dżacheć)

  Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre. Niestety każdego roku możemy przeczytać w serwisach informacyjnych wiadomości o porzuconych psach albo o podrzuconych do schroniska. Wyjazd na wakacje kiedy mamy zwierzęta wcale nie musi być kłopotliwy jeśli zaplanujemy wszystko wcześniej oszczędzimy stresu sobie i swojemu czworonożnemu przyjacielowi - mówi Iga Paczyńska instruktorka szkolenia psów.

  Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla psa jak i właściciela jest wspólny wyjazd. Należy jednak pamiętać, że takie podróże wiążą się z spełnieniem wielu wymogów. Bezpiecznie będzie jeśli skonsultujemy wyjazd np. z weterynarzem, który powie jakie psiak musi mieć szczepienia jeśli wybieramy się za granicę - mówi Iga Paczyńska. Z pewnością przed wyjazdem należy sprawdzić miejsce do którego jedziemy, odpowiednio zaplanować podróż i wziąć ze sobą ulubione zabawki swojego pupila. Jest jednak wiele możliwości, aby spędzić wakacje i zostawić swojego psiaka w dobrych rękach. Najlepszym rozwiązaniem jest opieka kogoś, kto już zna naszego psa, może to być sąsiad przyjaciel lub ktoś z rodziny - informuje Iga Paczyńska. Jeśli nie znajdziemy takiej osoby, to można oddać psa do hotelu dla psów. Oczywiście trzeba sprawdzić miejsce, aby zwierzę się tam dobrze czuło - dodaje zoopsycholog Iga Paczyńska.
  Wakacje to też wysokie temperatury, które dla psa mogą być sporym obciążeniem. W upalne dni bardzo ważne jest zapewnienie psu chłodnego, zacienionego miejsca. Jeśli psiak spędza czas na podwórku, to należy upewnić się, że ma cień, w którym może się schronić przed skwarem. Buda nie jest dla psa najlepszym schronieniem, gdyż szybko się nagrzewa i kiepsko wentyluje. Przede wszystkim należy odpowiednio zagospodarować psa w ciągu dnia m.in. zmieniając rytm jego spacerów - mówi Iga Paczyńska.

  Co zrobić z psem na wakacje? Jak zapewnić mu bezpieczną i profesjonalną opiekę podczas naszego wypoczynku urlopowego? O tym porozmawiamy w dzisiejszym odcinku z psią behawiorystką Igą Paczyńską.
  reklama

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.