• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 2714
  • Dodano: 2022-06-22 / 10:04
  • Komentarzy: 0

  Justyna Soppa - Współpracę rządu z samorządami oceniam na piątkę.

  (Fot. Dżacheć)

  Samorządowcy, ministrowie oraz parlamentarzyści byli obecni podczas konwencji Samorząd OdNowa, która dotyczyła m.in. współpracy rządu z samorządem. Współdziałanie z rządem rozwój terenów wiejskich, zielona energia, rozwiązania dotyczące mieszkalnictwa to tematy debat konwencji Stowarzyszenia OdNowa. Myślę że we wszystkich płaszczyznach rząd dobrze kooperuje z samorządami, ale uważam również, że pewne kwestie mógłby poprawić - mówi Justyna Soppa członek stowarzyszenia OdNowaRP.

  PiS chce przesunąć wybory samorządowe. Od kilku tygodni taką decyzję zapowiadają politycy PiS. Partia rządząca chce, by wybory samorządowe odbyły się kilka miesięcy po wyborach parlamentarnych. Wybory parlamentarne w przyszłym roku mają odbyć się między 13 października a 11 listopada. Ostateczną datę wskaże marszałek Sejmu. Jednocześnie, zgodnie z wyborczym kalendarzem, między 21 września a 14 października powinny zostać przeprowadzone wybory samorządowe. Myślę, że przesunięcie to nie byłby duży problem, dla mnie najważniejsze jest to aby obywatel wiedział na kogo głosuje - dodaje Justyna Soppa członek stowarzyszenia OdNowa RP.

  O przyśpieszonych wyborach, o współpracy pomiędzy samorządem oraz o zadaniach realizowanych przez Opolski Wojewódzki OHP porozmawiamy z Justyną Soppą członkiem stowarzyszenia OdNowa oraz komendantem Opolskiego Wojewódzkiego OHP.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.