• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1486
  • Dodano: 2022-06-20 / 12:52
  • Komentarzy: 0

  Marek Cholewa - Drewna dla nikogo nie zabraknie

  (Fot. Dżacheć)

  W reakcji na rosnące ceny surowców energetycznych przedstawiciele rządu przypomnieli ostatnio, że w lesie można na własny użytek - za drobną opłatą - zbierać chrust. Okazuje się, że po wystąpieniach reprezentantów ministerstwa środowiska opolanie nie rzucili się do lasów po chrust. Nie widzimy zwiększonej ilości osób, które chcą zbierać tzw. samowyrób, spojrzałem w statystyki i w ostatnich latach zapotrzebowanie na chrust malało, może teraz się to zmienić, ale nie widzę większego zainteresowania - informuje nadleśniczy Marek Cholewa.

  W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznych źródłem ciepła, lecz jest także atrakcyjne pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. W tym roku zrealizowaliśmy już 60% planu jeśli mówimy o sprzedaży drewna przez nadleśnictwo Opole - mówi Marek Cholewa. Mogę wszystkich uspokoić, że dla klientów indywidualnych drewna nie zabraknie - dodaje Marek Cholewa.

  O programie "Chrust plus", o większym zainteresowani drewnem opałowym oraz o możliwościach biwakowania podczas wakacji rozmawialiśmy dziś z nadleśniczym Nadleśnictwa Opole Markiem Cholewą.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.