• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 3804
  • Dodano: 2022-05-30 / 10:05
  • Komentarzy: 0

  Tomasz Gabor - Opolskie TBS-y stoją na słupach

  (Fot. Dżacheć)

  Afera w opolskich TBS-ach nabiera tempa, każdy dzień przynosi nowe rewelacje. Radny Sejmiku Województwa Tomasz Gabor odkrył kolejną sensację sprzed 20-lat w Opolskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Najemcy zawierali umowy, które z perspektywy czasu mogły być dla nich bardzo niekorzystne - informuje Tomasz Gabor. Musieli znaleźć słupa, osoby obcej, która miała wpłacać zadatek 10% wartości rzeczywistego kosztu mieszkania stając się tym samym partycypantem - dodaje Radny Sejmiku Województwa.

  Konflikt pomiędzy prezydentem Arkadiuszem Wiśniewski, a prezesem WiK-u Ireneuszem Jakim zmusił radnych sejmiku, miasta czy posłów do przyjrzenia się działalności TBS-ów w Opolu. Problemy z TBS-ami, to wierzchołek góry lodowej, to dopiero początek tego do czego możemy dotrzeć - mówi Tomasz Gabor. Żądamy zatem zainicjowania praktycznych działań, których skutkiem będzie stworzenie jednolitych kryteriów, dojścia do własności zajmowanych lokali - dodaje Gabror. Radny sejmiku również apeluje do mieszkańców, aby zgłaszali jemu wszystkie nieprawidłowości w działalności TBS-u.

  W dzisiejszej Drugiej Kawie porozmawiamy o aferze w opolskich TBS-ach, o pomyśle posła Patryka Jakiego LEX Wiśniewski, który zakłada że żaden samorządowiec nie będzie mógł kupić mieszkania w TBS-ach, oraz o nowej nazwie dworca PKP w Opolu.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.