• Autor: dondiego00
  • Wyświetleń: 1574
  • Dodano: 2022-05-13 / 09:56
  • Komentarzy: 0

  Zbigniew Kubalańca - Afera w WIK to jak kłótnia w rodzinie

  (Fot. Dżacheć)

  Każdy dzień przynosi nowe informacje w aferze wodociągowej w Opolu. Z jednej strony słyszymy o niegospodarności w sprawie przetargu na dostawcę prądu, z drugiej zaś o mobbingu w WiK-u. Zarzuty odpiera prezes Ireneusz Jaki, który tłumaczy że żadnych nieprawidłowości nie było i zamierza skierować sprawę do sądu domagając się przeprosin i sprostowania artykułu, który pojawił się w miejskiej gazecie.

  Posłowie opozycji w radzie miasta zapowiadają zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, która miałaby odpowiedzieć na pytania. Z tą propozycją zgadza się wicemarszałek województwa opolskiej Zbigniew Kubalańca, który chce otrzymać odpowiedź czy i w jaki sposób afera w WiK-u wpłynie na cenę wody i ścieków w Opolu. Kontrole w miejskiej spółce zapowiedzieli już posłowie Janusz Kowalski i Witold Zebmaczyński. Władze Platformy Obywatelskiej w Opolu chcą, aby Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła audyt.

  O aferze wodociągowej, o postawie władz opolskiej Platformy Obywatelskiej oraz o Europejskim Roku Młodzieży rozmawialiśmy dziś z Wicemarszałkiem Województwa Opolskiego Zbigniewem Kubalańcą.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.