Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Kino Meduza

  zaprasza na:

  Lekcje tolerancji

  07

  czerwca

  2024

  PIĄTEK

  ul. Oleska 45 Opole 45-222
  693 365 542
  Kino Meduza
  Ceny biletów

  wstęp:

  Normalny - 17,00 PLN, Ulgowy 15,00 PLN

  Start imprezy

  start imprezy:

  18:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Lekcje tolerancji
  reż. Arkadij Nepytaliuk / Ukraina 2023 / 95 min.

  Pokazy w dniach:
  07 - 13.06.2024 r. | 18:00
  SALA STENO

  Utrzymany w lekkim tonie, a przy tym pełen sarkazmu film Arkadija Nepytaliuka oparty jest na głośnej sztuce Igora Bilyca "Gay Parade".

  To opowieść skupiona wokół tematów równości, dyskryminacji, empatii i lęku przed innością. Tematy te stają się jednak dla reżysera pretekstem do analizy życia rodzinnego i życzliwego podśmiewania się z ukraińskiego społeczeństwa i panujących w nim stosunków.

  Nadia to nauczycielka, która w szczytnej idei europejskiej integracji widzi szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. Namawia męża i dzieci, by zgłosili się do rządowego programu "Lekcje tolerancji", co ma im przynieść wymierne finansowe korzyści.

  Zgodnie z założeniami całego przedsięwzięcia na pewien czas ma z nimi zamieszkać aktywista społeczności LGBTQ+. Poszczególni członkowie rodziny reagują na Wasyla z dużą podejrzliwością i dystansem, ujawniając głęboko skrywane homofobiczne zapędy. Mężczyzny to jednak nie zraża, bo jego głównym celem jest walka o akceptację i zrozumienie osób reprezentowanych przez niego mniejszości. Obecność Wasyla wpływa na dynamikę rodzinnych relacji i ożywia uczucia, o jakich bohaterowie najwyraźniej dawno już zapomnieli. Niespodziewanie przedefiniowaniu ulega zastały rodzinny układ. Matka, ojciec, córka i syn budują na nowo swoje relacje i rodzinne role. Ku zaskoczeniu wszystkich bohaterów Wasyl zagląda w ich dusze i odkrywa pragnienia, marzenia i smutki, które głęboko skrywali.

  KUP BILET>>