Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

  zaprasza na:

  Wystawa "Koronacja"

  03

  kwietnia

  2024

  ŚRODA

  Minorytów 4
  77 454 80 30
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Poseł na Sejm RP Danuta Jazłowiecka, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Rada Kobiet w Opolu zapraszają na wystawę "Koronacja", którą będzie można podziwiać przez dwa tygodnie tj. od 2 do 16 kwietnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

  Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 2 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00.

  Projekt "Koronacja" realizowany jest przez Fundację Strefa Kobiet razem z jego autorką Beatą Bojdą - stylistką i kostiumografką, wielokrotnie nagradzaną za twórczość, łączącą dorobek sztuki ludowej ze współczesnym designem - jest dedykowany kobietom zmagającym się z chorobami onkologicznymi. Koronacja, bazująca na przepięknych kwiatowych koronach jest unikatową kompozycją siły insygniów królewskich oraz delikatności i kruchości kwiatów.

  Do specjalnie przygotowanej na potrzebny tego projektu kolekcji, w roli modelek - ambasadorek projektu, wystąpiły kobiety, które zmagają się z chorobami onkologicznymi, które każdego dnia walczą nie tylko o swoje marzenia, ale przede wszystkim o zdrowie i życie . Akt koronacji to przekazanie wszystkim naszym bohaterkom wiary, nadziei i miłości, otulenie ich wsparciem i podkreślenie tego , że choroba nie odbiera im piękna i mocy. Ambasadorkami projektu zostało 13 wspaniałych kobiet , m.in. Agata Buzek, Katarzyna Stachowicz czy Katarzyna Jaworowska.