Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

  zaprasza na:

  Przemierzając Turcję - wystawa fotografii Katarzyny i Adama Wojcieszaków

  11

  września

  2023

  PONIEDZIAŁEK

  Minorytów 4
  77 454 80 30
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
  Ceny biletów

  wstęp:

  wstęp wolny

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Przemierzając Turcję - wystawa fotografii Katarzyny i Adama Wojcieszaków

  Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
  wystawa czynna do 27.10.2023


  Głównym zamierzeniem tej pary było zwiedzenie Turcji, nie trzymając się utartych szlaków - z dala od wielkich miast, turystycznych ikon i głośnych kurortów, za to bocznymi drogami, klucząc i dając sobie czas na prawdziwe przeżywanie. Safranbolu, Amasya, Do?ubayaz?t - nazwy bajeczne i dla większości z nas tajemnicze. Aby poznać ten kraj naprawdę, trzeba go przemierzać kilometr po kilometrze, oglądać go z bliska, z uwagą, nieśpiesznie.

  Ich dwie tureckie wyprawy - do Kapadocji, leżącej w środkowej części kraju oraz wzdłuż interioru, aż na wschodnie jego krańce, zaowocowały kilkoma tysiącami zdjęć. Wybrane z nich - najbliższe ich sercom i najlepiej według nich oddające duszę tego kraju - złożyły się na wystawę "Przemierzając Turcję", którą możecie oglądać w naszych witrynach od dzisiaj do 27 października.

  KATARZYNA WOJCIESZAK, ADAM WOJCIESZAK - podróżniczy duet z Opola, który nigdy nie wybiera oczywistych szlaków i wszystko robi po swojemu. Uwielbiają być w drodze i nie mogą doczekać się następnej wyprawy. Najbardziej kochają Bałkany, ale ostatnio Turcja zajęła bardzo ważne miejsce w ich sercach.