Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Muzeum Śląska Opolskiego

  zaprasza na:

  Wystawa czasowa "Wojciech Korfanty. W 150. rocznicę urodzin"

  16

  września

  2023

  SOBOTA

  ul. św. Wojciecha 13, 45-023 Opole
  77 453 66 77
  Muzeum Śląska Opolskiego
  Ceny biletów

  wstęp:

  wstęp wolny

  Start imprezy

  start imprezy:

  13:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Już 16 września 2023 roku o godz. 13:00 zapraszamy do Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny na otwarcie nowej wystawy czasowej poświęconej postaci Wojciecha Korfantego - jednego z Patronów Roku 2023.

  W związku z przypadającą 20 kwietnia br. 150. rocznicą urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Wojciecha Korfantego. Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny pragnąc włączyć się w obchody Roku Korfantego przygotowało wystawę czasową pt. Wojciech Korfanty. W 150. rocznicę urodzin.

  ojciech Korfanty to postać wybitna, która jeszcze za życia stała się legendą. Jako roztropny i skuteczny dyplomata, organizator akcji plebiscytowej i dyktator III powstania śląskiego walnie przyczynił się do przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Dzisiaj obok takich postaci jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski czy Wincenty Witos zaliczany jest do grona wybitnych polskich polityków - tzw. Ojców Niepodległości.

  Wystawa w sposób syntetyczny i problemowy prezentuje sylwetkę Wojciecha Korfantego, przedstawiając kolejne etapy w jego bogatej biografii i ukazując polityka zaangażowanego nie tylko lokalnie w sprawy Górnego Śląska, ale odgrywającego ważną rolę w wydarzeniach istotnych dla całego państwa polskiego.

  Wystawę można będzie zwiedzać bezpłatnie do 30 listopada 2023 roku.

  Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".