Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

  zaprasza na:

  Wystawa "60 x Opole"

  12

  maja

  2023

  PIĄTEK

  ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole (Amfite
  Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  w zależności od imprezy

  W 2023 roku Opole obchodzi jubileusz 60-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Dziś już nikt nie wyobraża sobie Stolicy Polskiej Piosenki bez jej dorocznego święta. Ta okrągła rocznica to idealna okazja do tego, aby o festiwalu, znanym w całej Polsce, mówić dużo i jak najlepiej.

  Od 60 lat festiwal zachwyca, wzrusza, inspiruje i rozpala emocje publiczności oraz telewidzów. To w opolskim amfiteatrze nieznani wcześniej artyści i twórcy rozpoczynali swoje kariery i zdobywali uznanie słuchaczy, to tutaj rodziły się niezapomniane przeboje śpiewane przez kolejne pokolenia.
  By upamiętnić te 6 dekad KFPP w Opolu serdecznie zapraszamy na wystawę czasową pt. "60 x Opole. Festiwal legenda". Przedstawieni na niej zostaną twórcy i wykonawcy piosenek, a także takie zagadnienia jak: scenografia, prasa, pamiątki czy moda festiwalowa. Prezentowane będą przede wszystkim materiały z bogatych zbiorów MPP w Opolu, jak również pamiątki przekazane przez artystów, osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację KFPP w Opolu oraz sympatyków festiwalu.

  Zapraszamy codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 17.00).
  Bilety można kupić na miejscu w kasach NCPP lub
  on-line.