Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

  zaprasza na:

  Po drugiej stronie srebrowego lustra - wystawa fotografii Kariny Ewy Niedzielskiej

  07

  marca

  2023

  WTOREK

  Minorytów 4
  77 454 80 30
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Po drugiej stronie srebrowego lustra
  Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

  Wystawę można oglądać do 31.03.2023

  Punktem wyjścia do powstania wystawy stała się kolekcja historycznych negatywów na podłożu szklanym, które objęto planem zabiegów konserwatorskich. W trakcie tych prac niespodziewanie ujawniło się bogactwo kolorystyki czarno-białych negatywów i intrygujące zmiany w postaci tzw. lustra srebrowego. Powstałe, w wyniku degradacji srebra, niezwykłe krajobrazy stały się źródłem inspiracji artystycznej i zainicjowały wykonanie cyklu odbitek, będących interpretacją historycznej treści - dając w ten sposób archiwalnym materiałom - "nową tożsamość" i "drugie życie".

  Karina Ewa Niedzielska - urodzona w Opolu, absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Od 2008 r. pracuje na macierzystej uczelni w Katedrze Technologii i Technik Dzieł Sztuki m.in. w Pracowni Konserwacji Archiwalnych Materiałów Fotograficznych, której jest kierownikiem od 2020 roku.
  Stypendystka Getty Conservation Institute w Los Angeles (2003-2004), uhonorowana stypendium dla Wybitnego Młodego Naukowca (2011-2013) i grantem Narodowego Centrum Nauki (2011-2014) oraz wyróżniona nagrodą Rektora ASP w Krakowie i Srebrnym Krzyżem Zasługi w 2022 roku.

  Dowiedz się więcej