• Autor: Mat
  • Wyświetleń: 4720
  • Dodano: 2014-05-16 / 09:36
  • Komentarzy: 0

  Zieliński: Manga i anime coraz popularniejsze wśród opolan

  Zieliński: Manga i anime coraz popularniejsze wśród opolan

  (Fot: Dżacheć)

  Jak mieszkańcy Opola reagują na przebranych w stroje postaci z japońskich komiksów? Między innymi o tym opowiedział nam dzisiejszy gość Drugiej Kawy. Maciej Zieliński należy do grona zapalonych miłośników mangi i anime. Już w sobotę w stolicy Opolszczyzny odbędzie się kolejny zlot osób z podobnym hobby.


  - Grupa fanów mangi i anime w Polsce stale się powiększa. Kiedy ja zaczynałem się tym interesować to można było porozmawiać dosłownie z kilkoma osobami w Opolu i okolicy. W tej chwili ta grupa liczy już kilkadziesiąt osób, które nie tylko czytają komiksy, ale też biorą udział w spotkaniach tematycznych - opowiada Maciej Zieliński, który w naszym studio pojawił się w barwnym przebraniu.

  - To tak zwany cosplay, a więc odgrywanie naszych ulubionych postaci z komiksów. Odwzorowanie stroju i wyglądu postaci to bardzo trudne zadanie. Materiałów i gadżetów można szukać w internecie, gdzie na aukcjach pojawia się tysiące takich ofert. Zawsze można też skorzystać z usług zaprzyjaźnionej krawcowej. Im lepsze odwzorowanie postaci w świecie realnym, tym większy podziw innych fanów - zaznacza Zieliński.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Dziel się swoją opinią i dowiedz się co myślą inni.
  Włącz się do dyskusji z aktywną społecznością 24opole.