• Komentarzy: 51

Pierwsze zwycięstwo Gwardii Opole w Superlidze

(Fot: Gwardia Opole)

Radość zawodników Gwardii Opole z wyjazdowego zwycięstwa była ogromna.

Komplet punktów przywiozła Gwardia Opole z sobotniego, wyjazdowego meczu w Legionowie z miejscowym KPR. W meczu pełnym emocji i co ważne, bardzo wyrównanym, ostatnie słowo należało do podopiecznych Marka Jagielskiego. Gwardziści lepiej wytrzymali końcówkę spotkania i pierwsza wiktoria po powrocie do najwyższej klasie rozgrywkowej stała się faktem.

Gra opolskiego zespołu od początku sobotnich zawodów układała się dobrze. Brak błędów w obronie przeplatały skuteczne akcje ofensywne i świetne parady Adama Malchera. Wynik otworzył coraz lepiej dysponowany w Gwardii Marko Vuckević. Gospodarze odpowiedzieli szybko rzutem Mateusza Wiaka, ale po wyrównaniu na 1:1 gra miejscowych się zacięła. Kolejny punkt zdobyli oni bowiem dopiero po 10 minutach, kiedy Gwardia prowadziła już 9:1. Wspomniana już postawa Malchera w bramce i dobrze zakończony kontratak Pawła Swata sprawił, że chwilę później opolanie prowadzili już nawet 12:3!

KPR skrócił nieco dystans po zmarnowanym rzucie karnym i dwóch błędach, po których Gwardia grała w osłabieniu. Szczypiorniści z Legionowa najpierw po 4 punktach z rzędu mieli już 7 oczek przy ciągle 12 punktach gości, żeby na przerwę ostatecznie zejść przy wyniku wciąż niekorzystnym, ale już w rozmiarach 14-11. Mistrzowie jednej połowy, jak zwykło się już mówić o zawodnikach beniaminka z Opola tym razem postanowili zadać kłam takim opiniom i nie spuścili z tonu choćby na moment. Nie mniej ambitnie walczyli miejscowi i w drugiej części gry zdołali doprowadzić do drugiego w tym meczu remisu, 20:20.

Kiedy grupie około 50 kibiców z Opola zaczął już przypominać się ostatni zremisowany we własnej hali mecz, Gwardia szarpnęła i to mocno. Przełomowym momentem tej części spotkania był chyba świetny przechwyt piłki Jakuba Płocienniczaka i po chwili dwie indywidualne akcje Piotra Adamczaka zakończone bramkami. Przy stanie 24-23 w 52. minucie ręka nie zadrżała Pawłowi Prokopowi, który pewnie wykorzystał rzut karny, a po chwili kolejny punkt dołożył Marceli Migała. Ostatnie minuty zmagań pomiędzy KPR a Gwardią były bardzo nerwowe. Po obu stronach nie brakowało strat i niewymuszonych błędów, ale lepiej ten moment znieśli przyjezdni z Opola. W 58. minucie gwardziści prowadzili już 28-24. Gospodarze zdołali co prawda zanotować jeszcze dwa trafienia, ale bilans bramkowy tej rywalizacji zamknął Migała i wynik na tablicy brzmiał ostatecznie 29:26 dla zespołu opolskiego.

Na zwycięstwo w Superlidze Gwardia Opole czekała od 3 kwietnia 2004 roku, kiedy pokonała AZS Biała Podlaska.

Analgazm: Napisała postów [21], status [nowy] Reputacja
    Może nie na temat ale ... Mam 19 lat i właśnie zaczęłam studia w Opolu. Jest mi dość ciężko finansowo, wynajmuje mieszkanie, nie mam szansy żeby znaleźć pracę bo nie mam doświadczenia i mam dużo zajęć i ciągle brakuje mi pieniędzy: chętnie poszłabym do kina, wyskoczyła na imprezę czy kupiła sobie coś fajnego. Ale wszystkie pieniądze, które dostaje od rodziców idą na jedzenie i opłatę wynajmu. Zastanawiam się dość poważnie nad poszukaniem sobie sponsora: nie jest to komfortowa sytuacja ale z drugiej strony nie mam chłopaka więc nikogo bym nie oszukiwała. Co sądzicie o czymś takim? Potępiacie czy nie macie nic przeciwko? Oczywiście w grę wchodziłby tylko jakiś stały jeden sponsor. Poradźcie.

neon: Napisał postów [2696], status [Szycha] Reputacja
    Proponuję kurs fryzjerstwa psów.Ponoć popłatny interes.
    [-1]
    2013-10-06 09:40:07 [31.175.31.*] id:1122838
    hercules202: Napisał postów [467], status [pismak] Reputacja
    ja ci radze wizyte u psychologa. chyba ze nie masz szacunku do samej siebie to złóż papiery do magnesu
    [-1]
    2013-10-06 09:48:40 [79.191.229.*] id:1122840
    kgb14: Napisał postów [5385], status [VIP] Reputacja
    Analgazm jeśli nie jest to głupi żart to dobrze Ci radzę - daj sobie spokój z takim życiem , wiem że sporo młodych dziewczyn taki ma sposób na życie , zwłaszcza na studiach i to na początku ale odbija się później to na psychice i ciaży przez całe życie, jeśli kogoś kiedyś spotkasz, kogoś wartościowego będzie ci to ciążyło lub będziesz go już zawsze oszukiwała, poszukaj lepiej p[racy jako kelnerka, hostessa czy przy roznoszeniu ulotek. Podejdź do urzędu pracy , nie musisz się rejestrować jako bezrobotna tylko jako poszukująca pracy lub tez poczytasz tam ogłoszenia ale nie ob tego co tu przedstawiłaś jako sposób na zarobienie pieniędzy.
    [1]
    2013-10-06 10:19:11 [178.252.29.*] id:1122842
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Chcesz zrobić pierwszy krok do qrestwa ?
    2013-10-06 10:31:55 [176.107.171.*] id:1122845
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    ...padam ze śmiechu...:D:D:D
    [-1]
    2013-10-06 10:33:59 [83.4.102.*] id:1122847
    WójekDobraRada: Napisał postów [2042], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Anal.gazm; to mógłby być twój pseudo na stronce z ofertami :)
    [-1]
    2013-10-06 10:35:35 [83.4.102.*] id:1122848
    A swoją drogą to to jak znajdziesz sponsora, będziesz ku.....ą Nazywając rzeczy po imieniu.
    [-1]
    2013-10-06 10:39:18 [176.107.171.*] id:1122850
    ...niezłym głąbem trzeba być ,żeby coś takiego napisać ,a jeszcze większym, żeby się w to coś "wczuwać"...:D:D:D
    [-1]
    2013-10-06 10:40:45 [87.205.43.*] id:1122851
    M.A.N: Napisała postów [1506], status [Szycha] Reputacja
    Analgazm- co za przyjemność łasić się do jakiegoś ciężko sapiącego, spoconego grubaska? Bo tacy pewnie z reguły oferują sponsoring... nie lepiej poszukać sobie jakiegoś dzianego chłopaka? U nas w regionie takich pod dostatkiem;)))
    2013-10-06 10:44:25 [79.191.229.*] id:1122852
    Np Rolnikos ale on ponoć niedostępny :))
    [-1]
    2013-10-06 10:59:31 [93.181.160.*] id:1122854
    to ja chcę sponsorkę :D
    [-1]
    2013-10-06 11:01:33 [83.4.102.*] id:1122856
    ROLNIK MA TYLE SIANA ŻE SAM NIE WIE ILE :)
    [-4]
    2013-10-06 11:04:11 [83.4.102.*] id:1122858
    Jak by Cie rolnik walnął portfelem, to trup na miejscu ;)
    [-1]
    2013-10-06 11:11:36 [93.181.160.*] id:1122862
    To gdzie są te sponsorki ???
    [-1]
    2013-10-06 11:11:36 [194.29.180.*] id:1122863
    spellhowler: Napisał postów [4824], status [VIP] Reputacja
    zwykła qrwą możesz się okazać jeśli tak zrobisz... splunięcia nie warta, bo poddałaś się... pracy jest dużo, tylko nie dla nierobów, co powiesz swoim dzieciom, że mamusia dupą zarabiała????
    [-1]
    2013-10-06 11:14:22 [83.4.102.*] id:1122864
    Rolnikos: a może Ty sponsora poszukaj ;)
    [-1]
    2013-10-06 11:15:38 [93.181.160.*] id:1122865
    Sponsor czy sponsorka to nie prostytutka są panie do towarzystwa jak i panowie co nie do końca chodzi o sex.
    [-1]
    2013-10-06 11:15:49 [90.156.124.*] id:1122866
    aniuska: Napisała postów [21290], status [VIP] Reputacja
    Rolnik przeciez ty się kobiet boisz ;D
    [-1]
    2013-10-06 11:17:12 [90.156.124.*] id:1122868
    ale zeby zostac sponsorką/em to trzeba miec nawalone w główce, podobnie jak i ci co szukaja takich....
    [-1]
    2013-10-06 11:17:22 [93.181.160.*] id:1122869
    ja się boję :D nigdy tak nie pisałem
    [-1]
    2013-10-06 11:19:21 [90.156.124.*] id:1122871
    no tak, pisałes ze nie chcesz kobity, to albo się ich boisz, albo nie dorosłeś do tego albo masz inne preferencje ;) niepotrzebne skreślić ;p
    [-1]
    2013-10-06 11:41:36 [87.205.43.*] id:1122873
    Aniuska- prawie każdy doczeka dnia, w którym stwierdzi: stałem się dojrzałym, pełnowartościowym człowiekiem i czas zmienić swoje życie;P tu się tworzy taka mała historia;)

harry: Napisał postów [2393], status [Szycha] Reputacja
    Cóż to się dzieje. Odra wygrała, Gwardia również zwycięstwo. Zwycięstwa jak widać chodzą parami tak jak porażki.

2013-10-05 22:31:31 [87.205.43.*] id:1122671
    Ot, kliczko vs powietkin- oglądacie? Nieźle się leją;) jak na podwórku;)))

2013-10-05 23:03:59 [37.108.242.*] id:1122719
    Kazda walka kliczki jest taka sama. Jak ja ogladam to wydaje mi sie z kazdy go rozwali. A final jest taki jak zawsze. Nudy kliczko nudy.
    2013-10-05 23:05:11 [83.4.102.*] id:1122722
    luxusowy: Napisał postów [22579], status [VIP] Reputacja
    ale jest skuteczny i o to chodzi ;)
    2013-10-05 23:23:39 [83.30.239.*] id:1122747
    nika: Napisała postów [22964], status [VIP] Reputacja
    nieczysto ... każdy sędzia , który ruszy klan Kliczków wyleci , dlatego wolno im więcej niż innym... mafia i kasa rządzi ...
    2013-10-05 23:43:32 [176.111.136.*] id:1122766
    Goodway: Napisał postów [38961], status [VIP] Reputacja