• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 12414
  • Dodano: 2024-04-22 / 13:50
  • Komentarzy: 0

  Wypadek na DK11 w Kluczborku. Na miejscu lądował LPR. Droga zablokowana

  21 kwietnia na drodze krajowej nr 11 w Kluczborku doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Informacja o wypadku wpłynęła o godzinie 13:37.

  W wyniku zdarzenia wstępnie ustalono, że dwie osoby poszkodowane, zostały uwięzione w pojazdach. Na miejsce natychmiast zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej.

  Trwają działania mające na celu uwolnienie poszkodowanych i usunięcie pojazdów, aby możliwe było przywrócenie płynności ruchu. Przyczyny wypadku są obecnie badane przez policję. Więcej informacji wkrótce.

  Aktualizacja:
  Z uwagi na uszkodzenia pojazdów strażacy zmuszeni byli użyć narzędzi hydraulicznych celem uwolnienia poszkodowanego kierowcy z samochodu dostawczego i ciężarowego. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano ZRM, z uwagi na obrażenia na miejsce zadysponowano również LPR.

  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 31-letni kierowca busa z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym prowadzonym przez 50-letniego kierowcę.

  Kierowca samochodu dostawczego został przetransportowany karetką do szpitala w Oleśnie. Stan kierowcy ciężarówki marki Scania okazał się bardziej poważny - został przewieziony helikopterem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  DK 11 pozostaje zablokowana.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. PSP Kluczbork)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".