• Wyświetleń: 1013
    • Dodano: 2023-10-15 / 18:48

Industria Kielce za mocna dla Gwardii Opole

Szczypiorniści Bartosza Jureckiego przegrali różnicą trzynastu bramek.

Trudniejszego rywala w Polsce nie było. Gwardia Opole, mimo walki, ulega Kielczanom 24:37.

W Hali Legionów oczywistym faworytem byli gospodarze i to potwierdzili w rywalizacji. Mieli trochę ułatwione zadanie, gdyż opolanie przystąpili do gry bez Piotra Jędraszczyka, wypożyczonego... z Industrii. I choć przez pierwszy kwadrans Gwardziści tracili 3-4 bramki przewagi, tak potem kielczanie podkręcili tempo i do przerwy prowadzili różnicą siedmiu trafień.

W drugiej części gry miejscowym zostało tylko dopełnić formalności. Kontrolowali przewagę i powiększali ją do końca. Gwardia zagrała za to mniej skutecznie gdyż, podczas drugich trzydziestu minut trafiali tylko dziesięciokrotnie. Ostatecznie opolanie przegrali różnicą trzynastu punków. Najwięcej dla Industrii rzucił Arkadiusz Moryto, a dla Gwardii - Fabian Sosna. Obaj zawodnicy rzucali po siedem bramek.

Industria Kielce - Gwardia Opole 37:24 (21:14)